خیز سوریه برای اتصال بندر امام خمینی به بندر لاذقیه در سواحل دریای مدیترانه

خیز سوریه برای اتصال بندر امام خمینی به بندر لاذقیه در سواحل دریای مدیترانه كار و درآمد: یك روزنامه سوری به نقل از وزارت حمل و نقل این كشور اعلام نمود كه این وزارت درحال بررسی پروژه اتصال خط ریلی ایران و عراق و سوریه است.


به گزارش كار و درآمد به نقل از روزنامه الوطن، وزارت حمل و نقل سوریه اعلام نمود كه مسیر ریلی به طول ۱۴۲.۸ كیلومتر كه دیرالزور را بوسیله الطابیه به البوكمال متصل می كند با سرعت و با مشخصات فنی پیشرفته و بین المللی درحال راه اندازی است و این پروژه قسمتی از محور حمل و نقل بین المللی غرب و شرق بنادر سوریه بوسیله حلب به عراق و ایران و همین طور كشورهای آسیای شرقی است كه از لحاظ ترانزیتی گذرگاهی استراتژیك برای سوریه و عراق به حساب می آید.
برمبنای گزارشی كه وزارت حمل و نقل سوریه منتشر نموده است این وزارت در حال بررسی اتصال خط ریلی بندر امام خمینی در سواحل خلیج فارس به بندر لاذقیه در دریای مدیترانه است.
این وزارت اعلام نموده است كه در ابتدا خط ریلی ایران به عراق بوسیله شلمچه به بصره به طول 32 كیلومتر با سرمایه گذاری و حمایت ایران آغاز خواهد شد سپس خط ریلی شلمچه به بندر امام خمینی و خط ریلی بصره به لاذقیه وصل خواهد شد.
به گزارش كار و درآمد به نقل از ایسنا، قبل از این نشست هایی سه جانبه میان مقامات ایرانی، عراقی و سوری به منظور انجام این پروژه برگزار شده بود.

منبع:

1398/08/13
23:39:01
5.0 / 5
4634
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است