شریعتمداری در لنگرود مطرح كرد:

لزوم توجه به آموزش های مهارتی در حوزه كارگری

لزوم توجه به آموزش های مهارتی در حوزه كارگری به گزارش كار و درآمد وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی با تاكید بر ضرورت توجه به آموزش مهارت های فنی و حرفه ای در حوزه كارگری، اظهار داشت: تشكل های كارگری هم برای پیگیرهای صنفی باید تقویت شود.به گزارش كار و درآمد به نقل از مهر، محمد شریعتمداری قبل از ظهر پنجشنبه در گردهمایی سالانه دبیران و هیئت های اجرایی خانه كارگر كشور در لنگرود ضمن تبریك هفته وحدت و میلاد باسعادت پیامبر گرامی اسلام، اظهار نمود: تلاش می نماییم تا خدمتگذار واقعی برای جامعه كارگری و تولید كشور باشیم.
وی به نقش و جایگاه جامعه كارگری در تولید و اقتصاد كشور اشاره نمود و اظهار داشت: نقش كارگران در طول حیات جمهوری اسلامی ایران بر كسی پوشیده نیست.
وزیر تعاون با اشاره به اینكه جامعه كارگری در همه امور كشور همیشه پیشگام بوده است، اشاره كرد: در شرایطی بسر می بریم كه دشمن با تهدید و تحریم اقتصادی مقابل جامعه ما به دنبال لطمه زدن به طبقه متوسط جامعه است.
وی در ادامه با تاكید براینكه دشمنان می خواهند با ایجاد نارضایتی در جامعه شرایطی ایجاد كنند تا نظام پشتوانه خود كه همان مردم هستند را از دست دهد، بیان كرد: آنها با القای یأس و ناامیدی در سطح جامعه دستاوردهای فراوان نظام در ۴۰ ساله گذشته را نشانه گرفته اند اما باید بدانند هیچ گاه این ملت به رغم وجود مشكلات نظام، رهبری و كارگزاران خودرا رها نخواهند كرد.
وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینكه جامعه كارگری در بین اقشار مختلف جامعه یكی از مهم ترین سرمایه های اجتماعی كشور هستند، اضافه كرد: این جامعه همراه و همگام نظام بوده و در حوزه اداره امور اجتماعی كشور نیز نقش موثری در انسجام و یكپارچگی دارند.
شریعتمداری با اشاره به پایش و رصد كردن واحدهای تولیدی در كشور و با اشاره به اینكه ۴۵۰ هزار كارگاه تولیدی ثبت شده در مجموعه صنفی كشور وجود دارد، اظهار داشت: هزار و ۲۸۱ واحد در مجموعه اقتصادی كشور رقم شكننده ای است و در استان گیلان ۳۶۰ واحد تولیدی در ضمن این دوران به چرخه تولید برگشتند كه همراهی نظام جامعه كارگری مهم ترین عامل این بازگشت است.
وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی با تاكید بر رسیدگی به وضعیت جامعه كارگری در بخش های مختلف، اظهار نمود: در شورای دولت و جامعه كارگری و جامعه كارفرمایی، به دنبال افزایش حداقل دستمزد و دفاع از حقوق كارگران هستیم.
وی از حمایت مجلس شورای اسلامی از بانك رفاه كارگران در كنار سازمان تامین اجتماعی، اشاره كرد: نام خانه كارگر مورد توجه جامعه كارگری بوده و رفاه و یكپارچگی برای این قشر در اولویت قرار دارد.
شریعتمداری در ادامه وجود یكپارچگی و وحدت را یكی از مهم ترین عوامل در جامعه كارگری برشمرد و اظهار داشت: باید نمایندگانی از این قشر در مجلس شورای اسلامی برای حمایت های بیشتر حضور داشته باشند.
وزیر تعاون با اشاره به سند باارزش و معتبر میثاق ملی و با تاكید بر ضرورت استفاده از ظرفیت های این قانون، افزود: از توسعه تكنولوژی در عرصه صنعت نباید غافل شویم.
وی یكی از نكات اساسی را توجه به آموزش های فنی و حرفه ای دانست و اظهار داشت: آمارها نشان میدهد كه كارگران دارای سطوح پایین دستمزدی اگر از مهارت های لازم برخوردار باشنداز مصونیت بیشتری برخوردار می شوند.
شریعتمداری، توانایی در مجموعه تعاونی های كارگری كشور، بالابردن توان اقتصادی كارگران، ایجاد استقامت و توان اقتصادی در مجموعه جامعه كارگری، تامین مسكن برای جامعه كارگران و پیشكسوتان این حوزه، استفاده از مجموعه توان مسكن مهر و مسكن اجتماعی را همچون درخواست های مورد تاكید برشمرد كه توجه به این موارد در تصویب بودجه ۹۹ می تواند كمك حال جامعه كارگری باشد.
وی همین طور بر ضرورت حفظ ایمنی محیط كار برای كارگران تاكید كرد و اضافه كرد: از ظرفیت های قانون كار در این زمینه استفاده می شود.
وزیر تعاون خواهان تقویت تشكل های كارگری شد و اظهار نمود: گسترش تشكل های كارگری باید در دستور كار قرار گیرد.

1398/08/25
13:49:28
5.0 / 5
4338
تگهای خبر: آموزش , اقتصاد , بانك , تعاونی
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است