معاون اشتغال وزیر كار اعلام كرد

توافق با سه صندوق بیمه ای برای بیمه شاغلان روستایی

توافق با سه صندوق بیمه ای برای بیمه شاغلان روستایی به گزارش كار و درآمد معاون توسعه كارآفرینی و اشتغال وزیر كار از بیمه ۳۵ درصد شاغلان طرح اشتغال روستایی پارسال اطلاع داد و اظهار داشت: بر مبنای هدف گذاری صورت گرفته امسال ۱۰۰ هزار نفر از روستاییان را در طرح اشتغال روستایی بیمه خواهیم كرد.عیسی منصوری در گفتگو با ایسنا، از اقدام وزارت كار برای بیمه شاغلان طرح اشتغال روستایی اطلاع داد و اظهار داشت: درصددیم تا بخشی از اشتغال كه از راه برنامه اشتغال روستایی به وجود می آید به اشتغال رسمی تبدیل نماییم.

توافق با سه صندوق بیمه ای برای بیمه شاغلان روستایی

وی افزود: با عنایت به آنكه بر مبنای تمام شماری كه در این زمینه كردیم، عدد قابل توجهی از افراد شاغل در این طرح بیمه نشده بودند، بنابراین با سازمان تامین اجتماعی بخصوص صندوق روستاییان و عشایر، صندوق بیمه محصولات معدنی و صندوق بیمه محصولات كشاورزی به شكل شبكه ای توافق كردیم تا هر كسی كه از تسهیلات اشتغال روستایی بهره برد نیروهای كارش الزاما در این مكانیسم بیمه شوند.

معاون توسعه كارآفرینی و اشتغال وزیر كار درباره آمار بیمه شدگان طرح اشتغال روستایی اظهار نمود: تا پیش از اقدام ما برای بیمه، حدود ۳۵ درصد افراد در این طرح بیمه شده بودند. بر مبنای تمام شماری كه از راه سامانه ناظر صورت دادیم متوجه شدیم كه تعداد بیمه شدگان كم است بنابراین این سازوكار را طراحی كردیم كه پس از این همه شاغلان بالاجبار یكی از بیمه های مذكور را انتخاب كنند و تحت پوشش بیمه قرار بگیرند تا بتوانند از مزایای وام اشتغال روستایی برخوردار شوند.

بیمه ۱۰۰ هزار نفر در طرح اشتغال روستایی تا آخر سال

معاون توسعه كارآفرینی و اشتغال وزیر كار از بیمه ۱۰۰ هزار نفر از روستاییان در طرح اشتغال روستایی تا آخر سال اطلاع داد و اظهار داشت: علاوه بر بیمه شدگان سال قبل امسال ۱۰۰ هزار نفر از روستاییان را بطور قطع بیمه خواهیم كرد.

به گفته منصوری، اشتغال بوجود آمده در طرح اشتغال روستایی پارسال ۱۴۳ هزار نفر بوده كه حدود ۳۰ درصد آنها تحت پوشش بیمه قرار گرفتند و تا آخر امسال جمعا ۲۵۰ هزار اشتغال روستایی با احتساب سال قبل خواهیم داشت.

به گزارش كار و درآمد به نقل از ایسنا، بر مبنای آمار وزارت كار، ۱۴۳ هزار شغل پارسال از راه اجرای طرح اشتغال روستایی در كشور به وجود آمد. قبل از این طی توافقی كه با سازمان تامین اجتماعی و صندوق بیمه عشایر و روستاییان صورت گرفت، مقر شد تا ۱۰۰ هزار نفر در بخش اشتغال روستایی تحت پوشش بیمه روستایی یا تامین اجتماعی قرار گیرند.
1398/09/02
17:35:29
5.0 / 5
4100
تگهای خبر: اشتغال , بیمه , تسهیلات , توسعه
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است