همكاری ایران و سوریه در حوزه مسكن و راه

همكاری ایران و سوریه در حوزه مسكن و راه كار و درآمد: به تازگی وزیر مسكن سوریه در مسافرت به ایران با مسئولان وزارت راه و شهرسازی ایران دیدار كرده كه مقرر است امروز، سه شنبه پیش نویس سند اجرایی همكاری به امضای وزیران دو كشور برسد.


به گزارش كار و درآمد به نقل از ایسنا، اسفندماه سال قبل نایب رئیس انجمن انبوه سازان استان تهران اعلام نمود كه طی چهاردهمین نشست ایران و سوریه كه با حضور معاون اول رئیس جمهور، وزیر راه و شهرسازی و فعالان صنعت ساختمان در كشور سوریه صورت گرفت، تفاهمنامه ای برای ساخت ۲۰۰ هزار واحد مسكونی در دمشق به امضا رسید.
در ایام اخیر هم نشست مشتركی با حضور مسئولان وزارت راه و شهرسازی ایران، وزیر مسكن و خدمات عمومی سوریه و شركت های سرمایه گذاری سوری و ایرانی برگزار گردید كه طبق آن مقرر است همكاریهای مشتركی بین دو كشور صورت گیرد. مقرر است روز سه شنبه ۵ آذرماه پیش نویس سند اجرایی همكاری دو كشور ایران و سوریه كه الان نهایی شده به امضای وزیران دو كشور ایران و سوریه برسد.
محمود محمودزاده، معاون مسكن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی از تشكیل كارگروه اجرایی تفاهم نامه همكاری مشترك دو كشور ایران و سوریه اطلاع داده و گفته است: تشكیل كارگروه و همینطور برگزاری جلسات مشترك بین فعالان اقتصادی ایران و سوریه در زمینه ساخت وساز، مسكن، خدمت، پروژه های راه و بحث های زیربنایی حمل و نقل با مشاركت بخش خصوصی ایران در بازسازی سوریه است.
محمودزاده افزود: الان پیش نویس سند اجرایی همكاری دو كشور ایران و سوریه نهایی شده است كه فردا به امضای وزرای دو كشور ایران و سوریه می رسد.
وی خاطرنشان كرد: این پیش نویس به منظور تسهیل گری ورود بخش خصوصی و شركت های بخش خصوصی ایران در زمینه عمران، ساختمان و زیربنای حمل و نقل كشور سوریه تهیه شده و فردا به امضای وزرای دو كشور خواهد رسید.
معاون وزیر راه و شهرسازی اعلام نمود: این برنامه اجرایی برای مدت پنج ساله تنظیم می شود و با امضای وزرای دو كشور به مدت پنج سال قابلیت اجرایی خواهد یافت و در صورت اتمام قرارداد پنج ساله به صورت خودكار قابل تمدید است.
محمودزاده تصریح كرد: فعالیت این تفاهم نامه در حوزه عمران و بازسازی كشور سوریه و انتقال تجارب ایران در حوزه های عمرانی و ساختمانی برای توسعه بیشتر و جبران مشكلات ناشی از جنگ در كشور سوریه است.1398/09/05
14:55:38
5.0 / 5
4408
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است