یك مقام مسئول اعلام كرد؛

كاهش ۳ درصدی مقرری بگیران بیمه بیكاری

كاهش ۳ درصدی مقرری بگیران بیمه بیكاری به گزارش كار و درآمد مدیر كل پشتیبانی از پایداری مشاغل وزارت كار با اشاره به اینكه 1271بنگاه اقتصادی مشكل دار در شرایط آگهی قرار دارند، اظهار داشت: تعداد مقرری بگیران بیمه بیكاری در مهرماه 3 درصد كاهش داشته است.به گزارش كار و درآمد به نقل از وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی، كریم یاروری با اشاره به اینكه بیشتر از ۱۳ هزار نفر از مقرری بگیران بیمه بیكاری در هفت ماهه اول سالجاری اشتغال مجدد پیدا كردند، گفت: بیمه بیكاری یك حمایت اجتماعی است كه به بیمه شدگانی كه بیكار می شوند، ماهانه مقرری پرداخت می شود.
وی با اشاره به اینكه تعداد مقرری بگیران بیمه بیكاری در مهرماه امسال نسبت به شهریور ماه حدود سه درصد كاهش پیدا كرده است، اضافه كرد: پشتیبانی از بنگاه های مشكل دار باعث شده تا تعداد برقراری مقرری بیمه بیكاری با روند كند تری نسبت به مدت مشابه افزایش داشته باشد و این امر بر میزان اخراج كمتر از بنگاه ها اثر گذار بوده است.
مدیركل پشتیبانی از پایداری مشاغل و بیمه بیكاری وزارت كار افزود: با عنایت به فعالیت كارگروه های تسهیل و رفع موانع تولید در استانها، ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در كشور و ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی انتظار می رود با پشتیبانی از بنگاه های مشكل دار شاهد خروج كمتر نیروی كار از بنگاه های اقتصاد باشیم.
این مقام مسئول در وزارت كار اظهار داشت: طی دوره های آموزش های فنی و حرفه ای فرصت بسیار گرانبهایی برای مقرری بگیران بیمه بیكاری است تا با مهارت آموزی، تجدید مهارت، باز آموزی مهارت یا ارتقاء تكمیل مهارت نسبت به اشتغال مجدد خود اهتمام ورزند.
یاوری اظهار داشت: هزینه طی تمامی دوره های آموزش های فنی و حرفه ای برای مقرری بگیران بیمه بیكاری رایگان است و تمام هزینه ها توسط حساب بیمه بیكاری پرداخت می شود.
مدیركل پشتیبانی از پایداری مشاغل و بیمه بیكاری وزارت كار با تاكید بر اینكه ۱۲۷۱ بنگاه اقتصادی مشكل دار شناسایی شده و در شرایط آگهی قرار دارند، اظهار داشت: از مجموع بنگاه های مشكل دار ۱۱۲۶ بنگاه صنعتی، ۷۵ بنگاه كشاورزی و ۸۰ بنگاه خدماتی هستند.
وی اشاره كرد: مهمترین مشكلات درون سازمانی بنگاه های اقتصادی شامل كمبود نقدینگی، بدهی معوق، اختلاف بین سهامداران، سوء مدیریت و ساختارهای قدیمی است.
یاوری اضافه كرد: همین طور مهمترین مشكلات برون سازمانی در بنگاه های مشكل دار، واردات بی رویه كالاهای مشابه، عدم سهولت در تامین مواد اولیه ( تحریم ها)، قاچاق كالا و مطالبات از سازمانهای دولتی است.
مدیركل پشتیبانی از پایداری مشاغل و بیمه بیكاری وزارت كار اضافه كرد: كارگران در شرایط دشوار در بنگاه های مشكل دار خواسته های خودرا از مبادی ذیربط و مجاری قانونی مطرح و پیگیری می كنند.


منبع:

1398/09/10
20:54:31
5.0 / 5
4623
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است