یك مقام مسئول كارگری عنوان كرد

كارگر حداقل بگیر نگران سركشی به حساب بانكی نیست!

كارگر حداقل بگیر نگران سركشی به حساب بانكی نیست! به گزارش كار و درآمد یك مقام مسئول كارگری با اشاره به اینكه كارگران حداقل بگیر نگران بررسی و سركشی به حساب های بانكی خود نیستند، از وزارت كار خواست تا فهرست بیمه شدگان كارگری و بازنشسته ای كه كمك معیشتی دریافت كرده اند را اعلام نماید.امیری در گفتگو با ایسنا، درباره مشمول نشدن بخشی از كارگران در طرح معیشتی دولت، اظهار داشت: هم اكنون آمار دقیق بیمه شدگان تامین اجتماعی شامل كارگری و بازنشسته در تامین اجتماعی موجود است و مشخص است كه چند درصد حداقل بگیرند و چند درصد بالای حداقل بیمه پردازی دارند ازاین رو از وزارت كار می خواهیم فهرست بیمه شدگان تامین اجتماعی كه مشمول دریافت كمك معیشتی شده اند را اعلام نماید تا بدانیم چند درصد بیمه شدگان مشمول دریافت این مبلغ شده اند.

وی اضافه كرد: بر مبنای آمارهای اعلام شده بیشترین پرداختها در استانهای سیستان و بلوچستان و خراسان شمالی بوده ولی ما در خراسان شمالی رجوع فراوان داشتیم كه اظهار می كنند مشمول نشده اند و كمك معیشتی به آنها تعلق نگرفته است.

عضو هیات مدیره كانون عالی شورای اسلامی كار خراسان شمالی افزود: متاسفانه در خراسان شمالی روستاییانی هم بوده اند كه كمك معیشتی دریافت نكرده اند در صورتیكه خانه ۹۰۰ میلیون تومانی و ماشین ۲۵۰ میلیون تومانی نداشتند بنابراین از وزارت كار و متولیان مربوطه انتظار داریم به صورت شفاف اعلام كنند این مبلغ حاصل از اصلاح قیمت بنزین به حساب چه كسانی واریز شده است؟

امیری با اشاره به اینكه كارگران از ضعیف ترین اقشار جامعه به شمار می روند و شایسته بود كه در این طرح در اولویت پرداخت قرار می گرفتند، اضافه كرد: اگر سبد معیشتی به كارگران تعلق نگرفته به چه كسانی داده شده است؟ مگر اینكه این مبلغ تنها به افراد تحت پوشش كمیته امداد و بهزیستی پرداخت شده و خیلی از كارگران و بازنشستگان را در جامعه هدف طرح قرار نداده باشند.

وی درعین حال به اختلال كد دستوری #۶۳۶۹* اشاره نمود و اظهار داشت: باوجود آنكه اعلام می شود مشكلات این سامانه برطرف شده ولی هنوز خیلی از كارگران در وارد كردن كد ملی مشكل دارند.

امیری درباره پیامك مربوط به اجازه بررسی اطلاعات حسابهای اشخاص هم اظهار داشت: معتقدم این كار فشار روانی بر مردم است تا افراد ثبت نام نكنند در حالیكه كارگر حداقل بگیر كه حساب بانكی بخصوصی ندارد كه نگران سركشی به آن باشد.

عضو هیات مدیره كانون عالی شورای اسلامی كار خراسان شمالی دربخش دیگری از اظهارات خود با اشاره به اینكه نباید در بحش مصرف بنزین فرافكنی شود، اظهار داشت: می گوییم ۲۵ میلیون خودرو داریم كه روزی ۱۰۰ میلیون لیتر مصرف می كنند، طبعا قاچاق هم روی این میزان مصرف است اگر این میزان را هم روی دوش مردم بگذاریم و بگوییم مصرف مردمی است میانگین هر خودرو ۴ لیتر در روز می شود. از این ۴ لیتر باید دو لیتر را بر گردن شركتهای خودروساز بگذاریم كه چرا خودروی با كیفیت و و كم مصرف دست مردم نمی دهند؟ چرا نمی گذاریم خودرو های با كیفیت هیبریدی بدون گمركی وارد كشود شود و خودروی ایمن دست مردم نمی دهیم تا اضافه مصرف سوخت بر گردن مردم نیفتد؟

امیری اظهار داشت: اگر خودروهایی تولید نماییم كه بیشتر از دو برابر نرم جهان مصرف نداشته باشد مردم دیگر جور قاچاق سوخت و بی مبالاتی برخی خودروسازان را نخواهند كشید؟

به گزارش كار و درآمد به نقل از ایسنا، با وجود آنكه واریز كمك معیشتی طی روزهای اخیر در سه مرحله صورت گرفته و طبق اعلام سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان طرح حمایت معیشتی ۶۰ میلیون نفر از كمك معیشتی بهره مند شده اند اما فعالان و مقامات كارگری می گویند این یارانه به صورت محدود و به تعداد كمی از كارگران حداقل بگیر و بازنشسته پرداخت شده و بخش اعظمی از كارگران شامل حال این طرح نشده اند.

منبع:

1398/09/11
13:44:41
5.0 / 5
4925
تگهای خبر: بازنشسته , بانك , بیمه , تولید
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است