مدیركل هدایت نیروی كار وزارت كار اعلام كرد

رشته های فنی در اولویت اعزام نیروی كار به خارج

رشته های فنی در اولویت اعزام نیروی كار به خارج به گزارش كار و درآمد مدیركل دفتر هدایت نیروی كار و كاریابی های وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی از اعزام دو هزار نیروی كار ایرانی به خارج طی سال قبل اطلاع داد و اظهار داشت: رشته های فنی و مهارتی در اولویت اعزام به خارج می باشند.


محمد اكبرنیا در گفتگو با ایسنا، با اشاره به برنامه های وزارت كار در توسعه كمی و كیفی مراكز مشاوره شغلی و كاریابی های كشور اظهار داشت: تقاضای زیاد نیروهای كار در بازار كار و عرضه كم فرصتهای شغلی می تواند مشكلاتی را به وجود آورد و اگر عرضه و تقاضای كار متعادل نباشد جامعه و اقتصاد گرفتار چالش خواهد شد.

وی افزود: امروز اشتغال یكی از دغدغه ها و موضوعات مهم دولت و بخش خصوصی است و كاریابی ها و مراكز مشاوره شغلی باید در جهت بهره مندی از روشهای نوین و مهارت افزایی متقاضیان كار گام بردارند.

مدیركل دفتر هدایت نیروی كار و كاریابی های وزارت كار بر لزوم تقویت و توانمندسازی كاریابی ها در كشور تاكید و تصریح كرد: در ابلاغیه سیاست های كلی اشتغال مقام معظم رهبری بر اعزام نیروی كار به خارج تاكید شده و در همین راستا كمیته ویژه ای با تركیب مدیران مربوطه شامل وزارت امور خارجه و وزارت كار و دیگر وزارتخانه ها تشكیل شده است.

اعزم ۲۰۰۰ نیروی كار ایرانی به خارج در سال گذشته

اكبرنیا در عین حال از اعزام دو هزار نیروی كار ایرانی پارسال اطلاع داد و اظهار داشت: طبق پیشبینی ها تا آخر امسال اعزام ۵۰۰۰ نفر را در برنامه داریم.

به گفته وی اعزام نیروهای كار به خارج با اولویت رشته های فنی و مهارتی نظیر برق و الكترونیك و در رشته هایی صورت می گیرد كه نیروی مازاد بر نیاز داخل داشته باشد و رشته هایی مثل پرستاری و آی تی متقاضی و طرفدار زیادی دارد.

مدیركل دفتر هدایت نیروی كار و كاریابی های وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی خاطرنشان كرد: فرآیند اعزام به این نحو است كه اعزام نیروی كار توسط كاریابی های مجاز صورت می پذیرد و وزارت كار بعنوان تسهیل كننده برقراری ارتباط عمل می كند.

اكبرنیا درباره استفاده ازظرفیت كاریابی ها برای اعزام نیروهای كار به خارج هم اظهار داشت: هم اكنون به علت محدودیتهایی كه در عرصه بین الملی به لحاظ مراودات دیپلماتیك به وجود آمده بر استفاده از ظرفیت كاریابی های خصوصی توانمند و متخصص متمركز شده ایم و امیدواریم از راه ارتباط كاریابی های خصوصی با بخش خصوصی كشورهای هدف، اعزام نیروهای كار ایرانی به خارج را محقق نماییم.

تاسیس دفاتر پشتیبانی از نیروی كار ایرانی در كشورهای هدف

به گفته وی، هم اكنون مجوز تاسیس دفاتر هدایت و پشتیبانی از نیروی كار ایرانی با همكاری وزارت امور خارجه در چند كشور همچون استرالیا، آلمان، كانادا، تركیه و عمان صادر و توسط كاریابی های بخش خصوصی به راه افتاده است.

به گزارش كار و درآمد به نقل از ایسنا، بر مبنای آیین نامه تشكیل مؤسسات مشاوره شغلی و كاریابی غیردولتی، كاریابی ها با هدف راهنمایی و مشاوره شغلی به جویندگان كار و شاغلین، شناسایی فرصت های شغلی در داخل و خارج از كشور و بكارگماری متقاضیان كار راه اندازی می شوند. خیلی از كارشناسان معتقدند رونق كاریابی ها زمانی حاصل می شود كه بازار كار از وجود نیروهای بیكار اشباع نباشد و كاریابی ها بر اساس نیاز بازار نیروهای متخصص و ماهر را معرفی كنند.

منبع:

1398/09/12
22:00:29
5.0 / 5
4648
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است