اعتصابات گسترده فرانسوی ها ادامه دارد

اعتصابات گسترده فرانسوی ها ادامه دارد كار و درآمد: اعتصابات گسترده در فرانسه در اعتراض به اصلاح نظام بازنشستگی وارد سومین روز خود شد.


به گزارش كار و درآمد به نقل از خبرگزاری فرانسه، اعتصابات بخش های مختلف فرانسه در اعتراض به لایحه پیشنهادی دولت برای اصلاح نظام بازنشستگی تابحال موجب بسته شدن هشت پالایشگاه، كمبود بنزین، بی نظمی در سیستم حمل و نقل عمومی، بی نظمی در راه آهن و بسته شدن مراكز آموزشی شده است.
از طرف دیگر شركت راه آهن فرانسه فروش بلیت را تعلیق كرده و دست كم نیمی از قطارهای پاریس به لندن و یك سوم قطارها به مقصد بروكسل و آمستردام از مدار شبكه ریلی خارج شده اند.
اعتصابات جدید، مشكل دیگری برای دولت امانوئل ماكرون تلقی می شود كه قبل از این به مدت یكسال با جنبش اعراضی موسوم به جلیقه زرد ها دست به گریبان بوده است. بگفته اتحادیه های فرانسوی، سیستم بازنشستگی پیشنهادی دولت موجب نابودی برنامه های بازنشستگی خصوصی و دولتی زیادی می شود كه امكان بازنشستگی زودتر از ۶۲ سال را می دهند.
مقرر است جزئیات طرح دولت فرانسه این هفته رونمایی شود اما مقرر است سن بازنشستگی افزایش یابد تا كسری بودجه دولت به میزان ۱۷ میلیارد یورو تا آخر سال ۲۰۲۵ پوشش داده شود. قبل تر بانك مركزی فرانسه اعراضات یك سال اخیر را یكی از دو عامل اصلی رشد اقتصادی پایین این كشور خوانده بود.
در فراخوان اتحادیه های كارگری فرانسه، روز پنج شنبه حدود ۸۰۰ هزار فرانسوی در شهرهای مختلف این كشور به خیابان ها آمدند. كاترین پرت، عضو ارشد بزرگ ترین اتحادیه دولتی فرانسه موسوم به " س. ژ. ت" در این رابطه اظهار داشت: همه به خیابان ها آمدند تا اعتصاب كنند، نارضایتی خودرا نشان دهند و اعتراض كنند.
به نظر نمی رسد كه معترضین فرانسوی قصد توقف اعتصابات خودرا داشته باشند. خیلی از اتحادیه ها با وجود به خضونت كشیده شدن اعتراضات و درگیری با پلیس خواستار تداوم اعتراضات خیابانی و اعتصابات شده اند.
با كشیده شدن اعتصابات فرانسه به فرودگاه ها، پروازهای زیادی لغو شده است به شكلی كه شركت ایرفرانس اعلام نمود ۳۰ درصد پروازهای داخلی و ۱۰ درصد پروازهای خارجی این شركت در نتیجه اعتصابات از كار افتاده است.
در پاریس نیز ۹ خط از ۱۶ خط مترو از كار افتاده و بقیه خط ها نیز در ساعات محدودی فعال می باشند.
منبع:

1398/09/16
23:47:57
5.0 / 5
4170
تگهای خبر: آموزش , اتحادیه , اقتصاد , بانك
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است