مدیرعامل شركت راه آهن كشور خبر داد

خودكفایی كشور در تولید ترمز قطار

خودكفایی كشور در تولید ترمز قطار به گزارش كار و درآمد ایسنا/كرمان مدیرعامل شركت راه آهن كشور اظهار نمود: خوشبختانه در ترمز قطار به خود كفایی رسیده ایم و در همین راستا نیز امسال كارگروه مشتركی با وزارت صنعت، معدن و تجارت تشكیل داده ایم تا بتوانیم همه ظرفیت های داخلی در حوزه ریلی را رصد كرده كه بر طبق این بررسی ها، واردات قطعاتی كه در داخل كشور تولید می شوند را ممنوع اعلام نموده ضمن آنكه از تولیدكنندگان نیز با مشوق های لازم حمایت خواهیم كرد.


سعید رسولی امروز ۲۳ آذرماه در حاشیه عملیات اجرایی ریل گذاری ۲۷ كیلومتر فرعی ایستگاه جلال آباد تا كارخانه كنسانتره شركت فولاد زرند ایرانیان اظهار داشت: برای بازدید از روند پیشرفت طرح های ریلی به استان كرمان سفر كرده ایم كه در این راستا الان ۲ پروژه اتصال معدن جلال آباد و شركت فولاد زرند ایرانیان به شبكه ریلی كشور در استان كرمان در دست اقدام است
وی از دلیل بهره وری پایین حمل و نقل ریلی سخن به میان آورد و اظهار نمود: برخی از مراكز باری كشور در فاصله كمی از شبكه ریلی كشور قرار دارند كه باید این مراكز باری را به شبكه ریلی متصل نماییم.
مدیرعامل راه آهن كشور كاهش مشكلات زیست محیطی و تصادفات را از مزایای حمل و نقل ریلی برشمرد و عنوان كرد: حمل و نقل ریلی به اقتصاد كشور كمك شایانی می كند.
رسولی افزود: با وجود اینكه جابجایی مسافر صرفه اقتصادی برای ما ندارد اما با همین اقتصاد ضعیف نسبت به سایر سرمایه گذاری ها، امسال رشد شایان توجهی در جابجایی مسافر داشته ایم.
مدیرعامل راه آهن كشور جابجایی بار را وظیفه اصلی راه آهن دانست و بیان كرد: در صدد افزایش ظرفیت در مسافر و بار هستیم.
رسولی با بیان این مطلب كه با افزایش قطارها و برنامه ریزی دقیق تقاضاهای مورد نیاز را پاسخ خواهیم داد اشاره كرد: در ۸ ماهه گذشته سال جاری، ۴۳۲ واگن از انواع مختلف به شبكه ریلی كشور افزوده شده كه نسبت به مدت مشابه سال قبل بیشتر از ۹۰ درصد رشد داشته است.
وی اضافه كرد: همه واگن هایی كه امسال به شبكه ریلی كشور اضافه شده اند ساخت داخل بوده و می توان عنوان نمود كه صنعت ریلی كشور در این دوران تحریم ها نشان داد كه می توان ضمن حفظ وضع موجود، شبكه ریلی را نیز توسعه داد.
مدیرعامل راه آهن كشور اظهار نمود: خوشبختانه در ترمز قطار به خود كفایی رسیده ایم و در همین راستا نیز امسال كارگروه مشتركی با وزارت صنعت، معدن و تجارت تشكیل داده ایم تا بتوانیم همه ظرفیت های داخلی در حوزه ریلی را رصد كرده كه بر طبق این بررسی ها، واردات قطعاتی كه در داخل كشور تولید می شود را ممنوع اعلام نموده ضمن آنكه از تولیدكنندگان نیز با مشوق های لازم حمایت خواهیم كرد.
منبع:

1398/09/23
17:20:56
5.0 / 5
4444
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است