در نشست با رئیس اتاق تعاون ایران مطرح شد؛

درخواست حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی واردات محصولات كشاورزی

درخواست حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی واردات محصولات كشاورزی كار و درآمد: در نشست رئیس اتاق تعاون ایران با اعضای كمیسیون كشاورزی اتاق یكی از مطالبات اعضا حذف ارز 4200 تومانی برای واردات محصولات این حوزه بود.به گزارش كار و درآمد به نقل از اتاق تعاون ایران، نشست مشترك رئیس اتاق تعاون با اعضای كمیسیون كشاورزی اتاق تعاون با هدف بررسی ۷ محور اجرا شد.
در این جلسه، مشكلات و چالش های بخش كشاورزی عنوان شد و رئیس اتاق تعاون نیز به دغدغه های فعالان این حوزه پاسخ داد. ارسلان قاسمی رئیس كمیسیون كشاورزی اتاق تعاون ایران درباب محورهای این جلسه اظهار داشت: تهیه لیستی از ابرچالش های بخش كشاورزی و احصاء آن در كمیسیون كشاورزی اتاق، تشكیل كمیته بوم گردی عشایری در این كمیسیون و همین طور تشریح چالش های ارزی در ارتباط با واردات و صادرات بخش كشاورزی از مهمترین محورهای این جلسه بود.
وی حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی از بخش كشاورزی را خواسته فعالان این بخش عنوان نمود و اظهار داشت: اتحادیه های بخش كشاورزی اعتقاد دارند كه ارز ۴۲۰۰ تومانی از بخش كشاورزی حداقل در كالاهای نهایی و در كالاهای واسطه ای به تدریج حذف شود.
قاسمی در تشریح این مهم اضافه كرد: بعنوان مثال حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی از صنعت لبنیات، افزایش حدود ۱۰ درصدی قیمت را ایجاد خواهدنمود كه به جامعه مصرف كننده لطمه نخواهد زد ولی ممانعت از خروج ارز، تنظیم بازار و هماهنگی تولید و بازار، جلوگیری از رانت و فساد همین طور رهایی تولیدكنندگان از قیمت های دستوری از مزایای حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی خواهد بود.
رئیس كمیسیون كشاورزی اتاق تعاون ایران در بخش دیگری از این گفتگو به كارخانجات تعطیل و نیمه تعطیل بخش كشاورزی بعنوان یكی از لطمه های جدی بخش پرداخت و اظهار داشت: ایجاد كارخانجاتی در بخش كشاورزی كه ناشی از رانت بوده سپس تعطیلی آنها بعد از قطع رانت و تحمیل هزینه آن به اقتصاد ملی یكی از لطمه های جدی بخش است.
وی اظهار داشت: در این جلسه مقرر شد كه مشكلات مربوط به سازمان تأمین اجتماعی در نشست مشترك نمایندگان كمیسیون كشاورزی مطرح و بررسی شود.
همچنین تبعیض واگذاری مسئولیت تأمین و توزیع نهاده های دام فی درخلال اتحادیه های تعاونی وزارت تعاون و تعاون روستایی و تشكیل كمیته اطلاع رسانی در بخش تعاون از دیگر محورهای این جلسه بود.


منبع:

1398/09/29
21:07:11
5.0 / 5
4556
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است