در نشست شورای عالی كار؛

آیین نامه ساخت مسكن كارگران اصلاح گردید

آیین نامه ساخت مسكن كارگران اصلاح گردید به گزارش كار و درآمد وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: ایجاد سرپناه برای كارگران فاقد مسكن، موضوعی اساسی است كه تمام نهادهای مرتبط در سطح كشور باید برای تحقق آن اقدام های عملی و جدی انجام دهند.به گزارش كار و درآمد به نقل از وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی، شورایعالی كار با حضور «محمد شریعتمداری» و نمایندگان تشكل های كارگری و كارفرمایی برگزار و اصلاح آیین نامه ماده ۱۴۹ قانون كار بررسی گردید.
وی با اشاره به امضای تفاهم نامه همكاری با وزارت راه و شهرسازی برای تأمین مسكن كارگران، بازنشستگان و مستمری بگیران تأمین اجتماعی، ساخت واحدهای مسكونی مناسب و مقرون به صرفه در شهرهای هدف را مورد تاكید قرار داد و اظهار داشت: مبحث تأمین مسكن مناسب برای كارگران فاقد مسكن باید با اقدامات متمركز پیگیری شود.
در این نشست آیین نامه ماده ۱۴۹ قانون كار كه بر مبنای آن تكالیفی برای تأمین مسكن بر عهده جامعه كارفرمایی و دولت در تبصره های یك و دو این ماده پیشبینی شده است، اصلاح گردید.
پیش نویس آیین نامه ماده ۱۴۹ قانون كار كه در ۱۰ ماده از جانب معاونت فرهنگی اجتماعی وزارت تعاون كار و رفاه اجتماعی و با نظرخواهی از شركای اجتماعی تهیه و تنظیم شده است در این جلسه قرائت و بعد از بررسی تعدادی اصلاحات عبارتی به تأیید اعضا شورایعالی كار رسید تا برای تصویب نهایی به هیأت دولت تقدیم شود.
همچنین در ادامه این نشست، مبحث اصلاح ماده ۶ آیین نامه انجمن های صنفی مطرح و مقرر شد ظرف مدت یك هفته این پیشنهاد در كمیته تخصصی با حضور نمایندگان كارگری و كارفرمایی و اداره كل سازمان های كارگری و كارفرمایی بررسی و متن اصلاحی برای تأیید به شورایعالی كار منعكس شود.
گفتنی است حاتم شاكرمی معاون روابط كار، ابراهیم صادقی فر معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر، محمد كبیری معاون امور تعاون، نماینده شهرداری تهران، نمایندگان وزارت صنعت، معدن و تجارت وزارت اقتصاد، راه شهرسازی و بانكهای توسعه تعاون و رفاه كارگران و رؤسای اتحادیه های اسكان و امكان هم در این جلسه حضور داشتند.
به گزارش كار و درآمد به نقل از مهر، یكشنبه هفته جاری تفاهم نامه همكاری وزارت راه و شهرسازی و وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی در حوزه مسكن با حضور وزرای دو وزارتخانه با هدف تأمین مسكن جامعه كارگری، بازنشستگان و مستمری بگیران تأمین اجتماعی به امضا رسید.
در قالب این تفاهم نامه مقرر شد ۲۰۰ هزار مسكن طی سال آینده برای این گروه از جامعه ساخته شود و از ظرفیت منابع مالی بانكهای مسكن، توسعه تعاون و رفاه كارگران هم استفاده گردد.

1398/10/05
15:18:46
5.0 / 5
4382
تگهای خبر: اتحادیه , اقتصاد , بانك , توسعه
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است