در فرابورس

بلوك ۶۰ ۷۲ درصدی هپكو عرضه می شود

بلوك ۶۰ ۷۲ درصدی هپكو عرضه می شود به گزارش كار و درآمد بلوك ۶۰.۷۲ درصدی شركت هپكو به ارزش كل پایه ۱۴ هزار و ۸۶۵ میلیارد ریال توسط سازمان خصوصی سازی در فرابورس ایران عرضه می شود.به گزاری خبرگزاری مهر به نقل از سازمان خصوصی سازی، به استناد قانون اجرای سیاست های كلی اصل (۴۴) قانون اساسی، مصوبه هیئت واگذاری و سایر قوانین و مقررات مربوطه، سازمان خصوصی سازی در نظر دارد ۶۰.۷۲ درصدی سهام شركت تولید تجهیزات سنگین - هپكو را با رعایت «دستورالعمل اجرایی روش انتخاب مشتریان راهبردی (استراتژیك) و احراز و پایش اهلیت مدیریتی در واگذاریها» به صورت نقد و اقساط در فرابورس عرضه نماید.
این بلوك ۶۰.۷۲ درصدی به صورت ۱۵ درصد نقد و بقیه اقساط ۶ ساله با فاصله هر قسط شش ماه و هم به ارزش كل پایه ۱۴ هزار و ۸۶۵ میلیارد و ۱۰۲ میلیون و ۴۲۲ هزار و ۵۲۸ ریال روی میز فروش خواهد رفت.
زمان عرضه بلوك ۶۰.۷۲ درصدی شركت تولید تجهیزات سنگین – هپكو مطابق اطلاعیه فرابورس ایران اعلام خواهد شد.
۸ خصوصیت خریدار
همچنین موارد مهم و قابل توجه متقاضیان در آگهی واگذاری این شركت بدین شرح اعلام شده است:
۱- خریدار در صورت احراز شرایط مقرر در شیوه نامه تشویق بخش خصوصی و تعاونی از مزایای این شیوه نامه به شرح زیر برخوردار خواهد بود:
الف) افزایش سقف كل زمانی و مجموع تعداد اقساط برای خریداران بخش خصوصی تا میزان یك سوم و برای خریداران بخش تعاونی تا میزان دو پنجم جمع مدت و تعداد اقساط مصوب.
ب) بازپرداخت پلكانی اقساط با شیب «۱۰%» رشد سالانه برای خریداران بخشهای خصوصی و تعاونی، به مأخذ «۱۰۰» برای رقم میانه دوره اقساط.
ج) سود فروش اقساطی تا میزان «۳%» پایین تر از سایر خریداران برای خریداران بخش خصوصی و «۶/۳%» پایین تر برای خریداران بخش تعاونی.
۲- سهام قابل واگذاری معادل ۷۲/۶۰ درصد، شامل ۰۲/۵۹ درصد سهام قابل معامله و ۷/۱ درصد سهام در وثیقه بانك ملی ایران می باشد. در زمان واگذاری ۰۲/۵۹ درصد از راه سامانه معاملات فرابورس به خریدار منتقل خواهد شد. لیكن قرارداد نسبت به كل سهام قابل واگذاری(۷۲/۶۰ درصد) منعقد و خریدار متعهد به پرداخت اقساط آن مطابق قرارداد خواهد بود. بعد از تسویه وام دریافتی از بانك ملی ایران توسط شركت و با موافقت آن بانك، انتقال سهام در وثیقه بانك(۷/۱ درصد) به قیمت سهام مورد معامله و با رعایت ترتیبات قانونی مربوطه صورت خواهد گرفت. در صورت عدم تسویه وام، بانك ملی در اجرای مفاد قرارداد تسهیلات مربوطه نسبت به فروش سهام در وثیقه اقدام خواهد نمود. جزئیات نحوه واگذاری به شرح فوق در اطلاعیه عرضه انتشار یافته توسط شركت فرابورس اعلام خواهد شد.
۳- با عنایت به اینكه انجام حسابرسی های ویژه مربوط به خریداران قبلی در حال انجام می باشد، چنانچه انجام آن حسابرسی ها و یا آرا مراجع قضائی به افزایش هر نوع دارایی كه در صورتهای مالی زمان این عرضه منعكس نشده باشد منتج گردد، خریدار مكلف است ارزش روز آن دارایی ها را با قیمت كارشناسی به سازمان بپردازد.
نحوه بررسی صلاحیت متقاضیان خرید بلوك ۶۰.۷۲ درصدی شركت تولید تجهیزات سنگین – هپكو هم به شرح زیر است:
۱- طبق مصوبه هیأت واگذاری عرضه سهام این شركت با رعایت «دستورالعمل اجرایی روش انتخاب مشتریان راهبردی (استراتژیك) و احراز و پایش اهلیت مدیریتی در واگذاریها» مندرج در سایت سازمان خصوصی سازی صورت خواهد گرفت. بر مبنای مفاد این دستورالعمل صلاحیت های عمومی و تخصصی متقاضیان مورد بررسی قرار گرفته و صرفاً اشخاص واجد شرایط امكان رقابت در روز عرضه را خواهند داشت.
۲- با عنایت به عرضه این سهام از راه شركت فرابورس ایران و مطابق مفاد دستورالعمل مذكور، شاخص های مربوط به «صلاحیتهای فنی و مدیریتی» متقاضیان (به عنوان بخشی از شاخصهای تخصصی) توسط كارگروه بررسی صلاحیت مبحث این دستورالعمل مورد بررسی قرار گرفته و شاخصهای مربوط به «تمكن مالی» و هم «شاخص های عمومی» متقاضیان مطابق مفاد ماده (۲) «ضوابط مربوط به شرایط متقاضیان خرید در معاملات عمده سهام و حق تقدم سهام در بورس اوراق بهادار تهران و فرابورس ایران» توسط سازمان بورس و اوراق بهادار مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
۳- متقاضیان می بایست علاوه بر واریز معادل ۱۰% ارزش پایه سهام قابل واگذاری به حساب شركت سپرده گذاری مركزی اوراق بهادار و تسویه وجوه، معادل ۱ درصد ارزش پایه سهام قابل واگذاری (به مبلغ ۱۴۸.۶۵۱.۰۲۴.۲۲۶ ریال) را بعنوان سپرده به صورت نقد یا ضمانت بانكی معتبر حسب مورد به حساب سازمان خصوصی سازی واریز و یا به آن تحویل نمایند. در صورت انصراف هر یك از متقاضیان تأیید صلاحیت شده از حضور در رقابت، سپرده نقدی واریز شده و یا ضمانت نامه بانكیارائه شده به سازمان خصوصی سازی (معادل یك درصد مذكور) به نفع دولت ضبط خواهد شد. لازم به توضیح است در صورت عدم واریز و یا تحویل ضمانتنامه، صلاحیت متقاضی مورد بررسی قرار نخواهد گرفت.
۴- به منظور بررسی صلاحیت «فنی و مدیریتی» متقاضیان می بایست علاوه بر عرضه درخواست خرید و مدارك لازم و هم عرضه تضامین مربوط به حضور در رقابت طی زمان و چارچوب مقرر در ضوابط و مقررات عرضه های عمده در فرابورس، مستندات قابل عرضه خود مربوط به بررسی صلاحیت فنی و مدیریتی را به شرح جدول شماره (۱) مندرج در آگهی تكمیلی مندرج در سایت این سازمان و حداكثر تا ۶ روز كاری پیش از عرضه به سازمان خصوصی سازی تحویل دهند.
۵- سپرده متقاضیان رد صلاحیت شده بعد از اعلام نتیجه، قابل استرداد خواهد بود.
۶- چنانچه در هر مرحله از فرآیند واگذاری و تا زمان ابلاغ قرارداد واگذاری مواردی دایر بر عدم احراز صلاحیت متقاضی كشف گردد، سازمان می تواند نسبت به لغو واگذاری به این خریدار اقدام نماید.
۷- برنامه یا طرح توجیهی عرضه شده از جانب متقاضیان جزو لاینفك قرارداد واگذاری بوده و بعنوان تعهدات قراردادی خریدار منظور و توسط سازمان خصوصی سازی مورد نظارت قرار می گیرد.
۸- متقاضی خرید متعهد می گردد در انتصاب مدیران شركت واگذار شده شاخصز های صلاحیت عمومی مبحث «دستورالعمل اجرایی روش انتخاب مشتریان راهبردی (استراتژیك) و احراز و پایش اهلیت مدیریتی در واگذاریها» را به شرح جدول شماره (۲) مندرج در آگهی تكمیلی مندرج در سایت این سازمان رعایت نماید. این مورد در قرارداد واگذاری درج خواهد شد.

1398/10/07
20:48:25
5.0 / 5
4305
تگهای خبر: بانك , تسهیلات , تعاونی , تولید
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است