رییس بنیاد مستضعفان خبر داد

راه اندازی كارخانه 1500 میلیارد تومانی پیش از 1400

راه اندازی كارخانه 1500 میلیارد تومانی پیش از 1400 به گزارش كار و درآمد رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی، با اشاره به سرمایه گذاری 1500 میلیارد تومانی این نهاد در منطقه مرزی و محروم جنوب خراسان اظهار داشت: كارخانه كنسانتره سنگان تا آخر سال 1399 به بهره برداری خواهد رسید.


به گزارش كار و درآمد به نقل از ایسنا، سید پرویز فتاح در بازدید از پروژه فولاد شرق كاوه در منطقه سنگان واقع در جنوب استان خراسان رضوی اظهار نمود: بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی برای تكمیل زنجیره تولید فولاد بعنوان یك صنعت مادر، سرمایه گذاری برای راه اندازی مجتمع كنسانتره فولاد شرق كاوه را انجام داد و با اتمام مراحل ساخت این مجتمع، گام مهمی در امتداد تكمیل زنجیره تولید فولاد در بنیاد مستضعفان برداشته خواهد شد.
وی با اشاره به اینكه منطقه سنگان جزو مناطق مرزی شرقی كشور و همچون مناطق محروم است كه برادران اهل تسنن ما در این منطقه زندگی می كنند، اظهار داشت: هم اكنون كه در مراحل تكمیل راه اندازی این مجتمع هستیم، حدود ۳۵۰ نفر مشغول كارند و در سال آینده با افزایش شیفت كاری، تعداد كارگران و پرسنل راه اندازی این پروژه به حدود ۶۰۰ نفر خواهند رسید كه بیشتر آنها از نیروهای بومی منطقه هستند و ما سفارش كردیم، پرسنل شاغل در این پروژه، از نیروهای بومی و از برادران اهل سنت و شیعه این منطقه مرزی باشند.
رئیس بنیاد مستضعفان با اشاره به اشتغالزایی این مجتمع پس از تكمیل مراحل ساخت آن افزود: با راه اندازی و تكمیل فاز نخست این پروژه، اشتغال برای بیشتر از ۳۵۰ نفر بطور مستقیم و حدود ۷ برابر این رقم یعنی بیشتر از ۲۵۰۰ نفر به صورت غیرمستقیم فراهم خواهد شد. همین طور با وجود تمام تحریم ها، تجهیزات خارجی و داخلی مورد نیاز این مجتمع بطور كامل تامین شده و این تجهیزات در حال نصب هستند و امروز هیچ مشكلی برای تكمیل مراحل راه اندازی و راه اندازی این مجتمع نداریم.
فتاح عنوان كرد: در این پروژه، ۱۵۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری از طرف بنیاد مستضعفان انجام شده است كه قسمتی از آن به صورت تسهیلات بانكی بوده و قسمتی از آن از منابع بنیاد تامین شده است و با همت مهندسان ایرانی، فاز نخست این پروژه در دهه فجر سال آینده به بهره برداری خواهد رسید. در فاز نخست راه اندازی مجتمع فولاد شرق كاوه، ۲.۵ میلیون تن كنسانتره تولید می شود و این رقم با نهایی شدن فاز دوم آن، به بیشتر از ۵ میلیون تن خواهد رسید.
وی با اشاره به پیشرفت ۶۳ درصدی كارخانه كنسانتره فولاد شرق كاوه اعلام نمود: با عنایت به نیاز كشور و صنعت فولاد كه بعنوان یك صنعت زیرساختی و مادر شمرده می شود، این پروژه از اهمیت بالایی برخوردارست و با تكمیل و بهره برداری، درآمد حاصل از این مجتمع، در بخش محرومیت زدایی، هزینه خواهد شد.
بگفته فتاح، بنیاد مستضعفان تا امروز علاوه بر ۱۵۰۰ میلیارد تومانی كه در پروژه فولاد شرق كاوه سرمایه گزاری نموده است، به میزان ۱۰ هزار میلیارد تومان نیز در فولاد كاوه جنوب در استان هرمزگان سرمایه گزاری نموده كه با سرمایه گذاری های بنیاد در این بخش، سال آینده به میزان۱.۲ میلیون تن به ظرفیت تولید شمش فولاد كشور اضافه خواهد شد.
منبع:

1398/10/09
21:40:35
5.0 / 5
4854
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است