معاون وزیر تعاون:

۵۵ میلیارد تومان اعتبار برای توسعه بخش تعاون در كشور اختصاص یافت

۵۵ میلیارد تومان اعتبار برای توسعه بخش تعاون در كشور اختصاص یافت به گزارش كار و درآمد معاون تعاون وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: تمام بودجه بخش تعاون وزارت برای سال جاری ۵۵ میلیارد تومان است كه ۴۵۰ میلیون تومان آن سهم استان كردستان است.به گزارش كار و درآمد به نقل از مهر، محمد كبیری بامداد پنجشنبه در جلسه شورای اداری اداره كل تعاون، كار و رفاه اجتماعی استان كردستان كه در سنندج برگزار شد، تصریح كرد: در این وضعیت اقتصادی كشور هر چه به تعاونی های مردمی كمك بیشتری نماییم می توان تاب اوری را در جامعه بالا برد با عنایت به اینكه تحریم های بسیاری بر كشور معضلات اقتصادی را بوجود آورده است.
وی اضافه كرد: در دوره ای جامعه به بخش تعاون بی اعتماد شد با عنایت به مشكلاتی كه در حوزه تعاونی های مصرف و مسكن به وجود آمد برای مردم و باید برای این اعتماد سازی تلاش بیشتری صورت گیرد.
معاون تعاون وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی افزود: متاسفانه در بحث تعاونی های مسكن اتفاقات تلخی رقم خورده و مشكلاتی در میان دولت و بخش خصوصی به وجود امده است و در این بین مردم بیشتر متضرر شده بودند.
كبیری یاداور شد: با هوشمندسازی سامانه ثبت تعاونی ها در چارچوب جدید از خیلی از سواستفاده های احتمالی از اعضا جلوگیری می شود با عنایت به اینكه تمام اطلاعات شخصی تك تك اعضای تعاونی ها باید در این سامانه ثبت می شود.
وی بیان نمود: همینطور تفاهم نامه هایی با وزارت خانه های دیگر مانند وزارت صمت منعقد شده برای ایجاد استفاده از تسهیلات اشتغال پایدار روستایی كه می توان با استفاده از این تسهیلات در این عرصه تحولی ایجاد كرد.
معاون تعاون وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینكه رویكرد تعاون در تعاونی ها باید بیشتر از گذشته اهمیت داده شود، اظهار داشت: كل بودجه تعاونی ها در كشور برای سال جاری ۵۵ میلیارد تومان بود و در این بین سهم استان كردستان ۴۵۰ میلیون تومان بوده كه نیاز است برای جذب این اعتبارات به صورت جدی ورود پیدا كرد.
كبیری تصریح كرد: در مورد تعاونی های مرزنشین با عنایت به اینكه شاهد جان دادن جوانانی در این مناطق هستیم باید بیشتر كمك گردد و هم اكنون امكان واردات ۵۰ قلم كالای خاص با كمترین تعرفه های دولتی فراهم شده تا بتوان برای تأمین معیشت مرزنشینان در چارچوب تعاونی بهتر فعالیت كرد.
وی اضافه كرد: ایجاد اشتعال پایدار روستایی فرصت مناسبی برای ایجاد اشتعال زایی در كشور است و می توان با جذب این اعتبارات تا آخر دی ماه اتفاقات خوبی را در حوزه اشتعال و سرمایه گذاری انجام داد.

1398/10/15
20:20:03
5.0 / 5
4170
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است