مهم ترین مزیت راه اندازی شركت های كارآفرین

مهم ترین مزیت راه اندازی شركت های كارآفرین به گزارش كار و درآمد مدیركل توسعه كارآفرینی و بهره وری نیروی كار وزارت كار با اشاره به نقش كلیدی كارآفرینی و كسب وكارهای فناورانه نوپا در رشد اقتصادی، ایجاد اشتغال مولد و پایدار را همچون مزایای راه اندازی بنگاه های كارآفرینی عنوان نمود.رحیم سرهنگی در گفتگو با ایسنا، با تاكید بر اهمیت كارآفرینی در توسعه و رشد اقتصادی كشورها، اظهار نمود: خیلی از كشورهای در حال توسعه با استفاده از حداكثر امكانات و بهره برداری از ظرفیت كشور خود، آحاد جامعه را به سمت وسوی فعالیتهای كارآفرینانه هدایت كرده اند. انقلاب كارآفرینی هم اكنون از انقلاب صنعتی اهمیت بیشتری دارد و صاحبنظران و كارشناسان حوزه كارآفرینی معتقدند باید انقلاب كارآفرینی در كشور شكل بگیرد.

مهم ترین مزیت راه اندازی شركت های كارآفرینی

وی به مزایای راه اندازی شركتهای كارآفرین اشاره نمود و اظهار داشت: یكی از محاسن و مزیتهای راه اندازی شركت های كارآفرینان ایجاد اشتغال مولد است و به صورت متوسط با به كار گرفتن یك نفر برای حداقل سه دیگر به شكل غیر مستقیم ایجاد شغل می شود.

مدیركل توسعه كارآفرینی و بهره وری نیروی كار وزارت كار اضافه كرد: ایجاد اشتغال مولد نیازمند شناسایی، خلق فرصتهای شغلی و استفاده از ظرفیت اشتغال موجود است و از مهمترین علل توجه به كارآفرینی به حساب می آید.

سرهنگی با اشاره به نقش كلیدی كارآفرینی و كسب وكارهای فناورانه نوپا در رشد و توسعه اقتصادی كشورها اظهار نمود: كارآفرینان نقش موثری در پیشرفت جوامع داشته اند و در راس كسب و كارها قرار گرفته و نقش موثری در پیشرفت جوامع داشته اند. خیلی از كارآفرینان پیشگام موفقیتهای تجاری هستند و به لحاظ رهبری، مدیریت، خلاقیت، نوآوری، بهره وری و اشتغالزایی، نقش اثرگذاری در رشد اقتصادی دارند.

به گفته وی افراد كارآفرین نقش مهمی در حركت چرخ های توسعه اقتصادی بر عهده دارند و منشاء تحولات بزرگ در زمینه های صنعتی، تولیدی و خدماتی به شمار می روند.

تشویق سرمایه گذاران به پشتیبانی از ایده های نو

مدیركل توسعه كارآفرینی و بهره وری نیروی كار وزارت كار در انتها عرضه خدمات مشاوره ای به كارآفرینان، برگزاری كارگاههای آموزشی پرورش ایده، تشویق سرمایه گذاران به پشتیبانی از ایده های نو و خلاقانه، برگزاری كافه های كارآفرینی در دانشگاهها به منظور شناخت و درك مفهوم كارآفرینی و فعالیت های مبتنی بر نوآوری و همكاری با دانشكده های كارآفرینی از راه انتقال دانش و تجارب كارآفرینی را همچون اقدامات وزارت كار در جهت پشتیبانی از كارآفرینان و فعالیت های كارآفرینانه در كشور برشمرد.

به گزارش كار و درآمد به نقل از ایسنا، از نگاه كارشناسان اتكا به سرمایه های عظیم نیروهای متخصص و خلاق انسانی بهترین راهكار خروج از چالشها و بحران های اقتصادی به حساب می آید. در جهت حمایت از كارآفرینان برتر و پیشرو، آئین نامه ای از جانب وزارت كار به هیات دولت ارسال شده كه در آن مشوق هایی برای كارآفرینان در حوزه تجارت خارجی، سرمایه گذاری، مشاركت با شركتهای خارجی و پیشبینی ویزا و خط سبز گمركی درنظر گرفته شده است.
1398/10/16
13:17:16
5.0 / 5
4239
تگهای خبر: آموزش , اشتغال , اقتصاد , توسعه
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است