آمریكا چه قدر اسكناس دلار چاپ می كند؟

آمریكا چه قدر اسكناس دلار چاپ می كند؟ كار و درآمد: بانك مركزی آمریكا دارای ۱۲ دفتر منطقه ای است كه مسئول تامین اسكناس نقد مورد نیاز نواحی مورد نظر هستند.


به گزارش كار و درآمد به نقل از وب سایت فدرال رزرو، چاپ اسكناس دلار در آمریكا توسط ۱۲ دفتر منطقه ای فدرال رزرو صورت می گیرد اما مسئولیت نظارت بر چاپ این اسكناس ها و تعیین میزان انتشار آنها بر عهده وزارت خزانه داری است. تخمین زده می شود هم اكنون حدود دو تریلیون دلار اسكناس به شكل نقدی در امریكا در گردش باشد.
در طول ۱۰ سال گذشته بانك مركزی آمریكا به صورت متوسط سالانه ۷.۱ میلیارد اسكناس منتشر نموده است كه بیشترین میزان اسكناس چاپ شده مربوط به سال ۲۰۱۲ با ۸.۴ میلیارد اسكناس و پایین ترین میزان اسكناس چاپ شده مربوط به سال ۲۰۱۴ با ۶ میلیارد اسكناس بوده است.
طبق اعلام بانك مركزی آمریكا، در طول سال های اخیر هزینه چاپ اسكناس افزایش یافته و الان به ۱۰.۳ درصد ارزش اسمی اسكناس رسیده است كه این رقم ۷.۳ درصد بیشتر از هزینه چاپ اسكناس برای سال ۲۰۱۳ بوده است. كمترین هزینه چاپ اسكناس مربوط به اسكناس یك دلاری با ۵.۴ دصرد ارزش اسمی و بیشترین هزینه مربوط به چاپ اسكناس ۱۰۰ دلاری با ۱۵.۴ درصد ارزش اسمی است بدان معنا كه چاپ هر اسكناس ۱۰۰ دلاری برای بانك مركزی آمریكا ۱۵.۴ دلار هزینه دارد.
اسكناس دلار در آمریكا هم اكنون به شكل اسكناس های: یك، دو، پنج، ۱۰، ۲۰، ۵۰ و ۱۰۰ دلاری منتشر می شود كه بیشترین تعداد اسكناس های موجود هم اكنون مربوط به اسكناس های یك و ۱۰۰ دلاری و كمترین تعداد اسكناس های موجود مربوط به اسكناس های ۱۰ و ۲۰ دلاری بوده است.
تنها برای سال ۲۰۱۸ بانك مركزی آمریكا در مجموع ۷.۴ میلیارد اسكناس جدید چاپ كرد كه ارزش آنها معادل ۲۳۳.۴ میلیارد دلار برآورد می شود. جالب است بدانید ۷۵ درصد اسكناس های جدید جایگزین اسكناس های قدیمی یا آن هایی كه مقرر است از چرخه خارج بشوند شده اند.
منبع:

1398/10/19
23:22:25
5.0 / 5
4276
تگهای خبر: بانك , سایت
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است