انتقاد رئیس اتاق تعاون

شش ماه است مجوز توزیع ۱۵ هزار حلقه لاستیك سنگین را نمی دهند

شش ماه است مجوز توزیع ۱۵ هزار حلقه لاستیك سنگین را نمی دهند به گزارش كار و درآمد رئیس اتاق تعاون ایران با انتقاد از وتوی برخی تصمیمات ستاد تنظیم بازار اظهار داشت: حدود شش ماه است كه ۱۵ هزار حلقه لاستیك سنگین در شرایط اضطرار وارد شده اما هنوز مجوز توزیع آنها داده نشده است.به گزارش كار و درآمد به نقل از مهر، بهمن عبداللهی امروز شنبه ۲۱ دیماه در نشست مشترك فعالان اقتصادی و تعاون گران با وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: وزارت صنعت یكی از مهمترین وزارتخانه هایی است كه فعالان اقتصادی باید با آن ارتباط نزدیك داشته باشند و از این جهت باید معاونت های این وزارتخانه ارتباط بهتری با فعالان اقتصادی داشته باشند.
وی با تاكید بر اینكه نكته مهم در ارتباط فعالان اقتصادی با وزارت صنعت مبحث حفظ اعتماد فعالان است، افزود: متأسفانه در حوزه بازرگانی برخی تصمیمات بدون نظر و مشورت فعالان اقتصادی و برخلاف قانون گرفته می شود و این تصمیمات می تواند به كشور ضربه بزند.
رئیس اتاق تعاون ایران اضافه كرد: در حوزه ستاد تنظیم بازار برخی تصمیمات پس از مدتی كه البته برای ما هم روشن نیست، وتو می شود، برای مثال در جلسه ستاد تنظیم بازار در شرایط كمبود لاستیك در كشور مأموریت داده شد تا از راه اتحادیه كاركنان دولت (اسكاد) نسبت به واردات لاستیك های سنگین اقدام نمایند اما از حدود شش ماه گذشته كه این لاستیك ها وارد شده، هنوز مجوز توزیع داده نشده است.
وی با تاكید بر اینكه فعالان اقتصادی به دنبال مأموریت ها و تصمیمات دستگاه ها بخصوص در حوزه واردات هزینه می كنند، اظهار داشت: وتوی این تصمیمات متأسفانه می تواند به اعتبار تجاری فعالان اقتصادی ضربه وارد كند. لاستیكی كه با تسهیلات دولتی وارد شده اما توزیع آن توسط وزارت راه، وزارت صنعت و همینطور اتحادیه كاركنان دولت اجازه داده نشده است و هم اكنون حدود ۱۵ هزار حلقه لاستیك سنگین در انبار است و حتی مجوز توزیع یك حلقه آن داده نشده است.
عبداللهی افزود: در همین خصوص هم اخیراً سازمان های نظارتی واردكنندگان این لاستیك ها را به احتكار متهم كردند و حتی پرونده قضائی در این خصوص در حال تشكیل است.
رئیس اتاق تعاون ایران افزود: برای دریافت مجوز توزیع لاستیك های سنگین مكاتبات زیادی با وزارت صنعت، معدن و تجارت صورت گرفته تا مجوز توزیع این لاستیك ها از راه وزارت صنعت، وزارت راه یا توسط اتحادیه صادر شود، اما پاسخی دریافت نكردیم.

1398/10/21
14:28:10
5.0 / 5
4272
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است