گزارش كار و درآمد؛

انتصابات عجیب در بزرگ ترین بنگاه نشر دولتی كشور

انتصابات عجیب در بزرگ ترین بنگاه نشر دولتی كشور كار و درآمد: یك هفته بعد از انتصاب مدیرعامل جدید موسسه انتشارات علمی فرهنگی، تغییرات و انتصابات عجیب دیگری در این بنگاه بزرگ نشر در حال رخ دادن است.به گزارش كار و درآمد به نقل از مهر، یك هفته بعد از معارفه بی سروصدای مدیرعامل مؤسسه انتشارات علمی و فرهنگی بعنوان بزرگترین بنگاه نشر دولتی ایران، خبرهای انتشار یافته از این مؤسسه حاكی از آنست كه مدیرعامل تازه منصوب شده كه حضورش در این مسند پرحاشیه بوده، این روزها در حال انتصاب مدیران پرحاشیه دیگری در این موسسه است.
بر این اساس، نادره رضایی طی روزهای اخیر، مرتضی ظفرزاده را بعنوان مشاور اجرایی خود انتخاب نموده است. وی پسر علی ظفرزاده مشاور مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی است كه در رساندن رضایی به این مسند نقش قابل توجهی داشته است. در اتفاقات دیگر این مؤسسه و باتوجه به خروج هیأت مدیره پیشین به سبب اختتام دوره ماموریت و نیز بازنشستگی، اعضای تازه ای بعنوان هیأت مدیره این بنگاه نشر انتخاب شده اند كه سابقه و تخصصی در امور فرهنگی و نشر ندارند.
بر اساس احكام تازه، سید ارمیا مهدوی كه پدرش مشاور فرهنگی رئیس سازمان برنامه بودجه، و پدر همسرش نیز مدیرعامل منطقه آزاد بندرانزلی است، بعنوان عضو هیأت مدیره این بنگاه بزرگ نشر معرفی شده است. مهدوی در حالی به این سمت منصوب شده كه قبل از این، سابقه مدیریتی اش به مواردی چون مشاور اجتماعی استانداری گیلان، مشاور شورای ارتباطات سازمان برنامه و بودجه و مشاور و دستیار مدیرعامل منطقه آزاد انزلی خلاصه می شده است.
مؤسسه انتشارات علمی و فرهنگی كه بعد از انقلاب اسلامی، از ادغام بنگاه ترجمه كتاب و مؤسسه انتشارات فرانكلین شكل گرفت و در سال های اخیر تمامی سهام آن در اختیار سازمان تامین اجتماعی قرار گرفته، یكی از بزرگترین مؤسسات نشر دولتی ایران است كه زیر مجموعه خود، شركت بازرگانی كتاب گستر، شركت فرهنگ فیلم و شركت چاپ و نشر كتیبه را دارد.
این مؤسسه در سال های پیش، نیز با حضور چهره هایی چون علی زارعی نجف دری كه همزمان مشاور رئیس جمهور وقت بود، به حیاط خلوتی برای فعالان سیاسی تبدیل گشته و از دوران اوج خود بعنوان ناشر دور افتاده بود.
مهمترین منبع درآمد این مؤسسه در سال های اخیر واردات كاغذ و تولید دفترچه های بیمه سازمان تامین اجتماعی بود كه شنیده ها حاكی از این هستند كه دراین زمینه تخلفاتی صورت گرفته است.
هفته گذشته بود كه نادره رضایی از فعالان سیاسی ستاد انتخاباتی حسن روحانی و از مدیران همراه با شریعتمداری وزیر رفاه كار و تامین اجتماعی، با حكم مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی، به مدیرعاملی این مؤسسه برگزیده شد. وی بعد از حضور ناكام در سازمان هلال احمر و نیز عدم تأیید صلاحیت برای حضور در سمت معاونت در وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی به این سمت منصوب شده است.


منبع:

1398/10/24
14:13:54
5.0 / 5
4410
تگهای خبر: بیمه , تولید , درآمد , سازمان
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است