در ۹ ماهه سال جاری انجام شد:

آموزش بیشتر از 32 هزار نفر در مراكز فنی و حرفه ای استان مركزی

آموزش بیشتر از 32 هزار نفر در مراكز فنی و حرفه ای استان مركزی به گزارش كار و درآمد ایسنا/مركزی معاون آموزش پژوهش و برنامه ریزی كل آموزش فنی و حرفه ای استان مركزی از آموزش بیشتر از ۳۲ هزار نفر در ۹ ماهه سالجاری اطلاع داد.حمیدرضا رستمی در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: در نیمه نخست سالجاری بیشتر از ۳۲ هزار نفر در مراكز آموزشی تحت پوشش و بخش خصوصی، آموزش های مهارتی را فرا گرفتند.

وی اضافه كرد: این آموزش ها در بخش دولتی شامل هجده هزار و ۲۰۲ نفر دوره آموزش بوده كه در بخش های ثابت، سیار شهری، ندامتگاه ها، پادگان ها، بخش روستایی، صنایع و جوار دانشگاهی اجرایی شده است.

معاون آموزش پژوهش و برنامه ریزی كل آموزش فنی و حرفه ای استان مركزی خاطرنشان كرد: آموزش های فنی و حرفه ای در بخش دولتی در رشته های تراشكاری، جوشكاری، برق، الكترونیك، ابزار دقیق، مكانیك خودرو، صنایع چوب، آسانسور، سی ان سی، عمران، و... برگزار شده است.

رستمی بیان نمود: در عرضه آموزش های مهارتی در بخشهای صنایع، روستایی، ثابت و سیار شهری، استان موفق به تحقق اهداف آموزشی در حد بیشتر از ۱۰۰ درصد شده است.

وی افزود: طی ۹ ماهه سالجاری سیزده هزار و ۹۵۷ نفر دوره در بیشتر از ۲۷۰ حرفه آموزشی خدمات لازم را دریافت كرده اند.

معاون آموزش پژوهش و برنامه ریزی كل آموزش فنی و حرفه ای استان مركزی افزود: آموزش های مهارتی در خوشه های خدمات، صنعت، فرهنگ و هنر، كشاورزی بوده است و در مجموع ۳۲ هزار و ۱۵۹ نفر دوره در دو بخش مرد و زن آموزش های مهارتی را در مراكز دولتی و غیر دولتی فرا گرفته اند.

رستمی با اشاره به اینكه هم اكنون تعداد ۲۸۰ موسسه كارآموزی در استان مركزی وجود دارد كه ۲۰۵ موسسه از این تعداد فعال است، آموزش های مهارتی را بستر اصلی توسعه اقتصادی دانست و اظهار داشت: توانمند سازی افراد جامعه با عرضه مهارت امكان پذیر است و این مهم می تواند زیربنای اقتصاد مقاومتی باشد.

رستمی اضافه كرد: سیاست آموزشی در مراكز آموزش و فنی وحرفه ای در خصوص عرضه آموزش ها به شكل مجانی است، اما برخی صاحبان صنایع از این فرصت بهره لازم را نمی برند و گاها از این توانایی بی خبر هستند كه می طلبد رسانه های جمعی جهت تحقق این مهم در كنار آموزش های فنی و حرفه ای گام بردارند.

معاون آموزش پژوهش و برنامه ریزی كل آموزش فنی و حرفه ای استان مركزی تصریح كرد: آموزش ها در كشور دو دسته رسمی و غیررسمی هستند كه آموزش های رسمی منتج به یك مقطع تحصیلی شده و آموزش های غیررسمی عموما با هدف آموزش های مهارتی عرضه می شوند.

رستمی بیان نمود: در سند آموزشی بیان شده است كه زمانی یك دانشجو می تواند در حوزه كسب و كار وارد شود كه حداقل ۱۰ مهارت نرم را جدا از مهارت های سخت فراگیرد و جامعه به این نتیجه رسیده كه احتیاج به مهارت شاید گره گشای خیلی از مسائل باشد.

وی افزود: 60 درصد از كارآموزان فنی وحرفه ای كه جویای كار بوده اند، پارسال جذب بازار كار شده اند.


1398/11/01
17:44:06
5.0 / 5
4273
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است