معاون وزیر كار خبر داد؛

ارائه خدمات غیرحضوری كارگران و كارفرمایان از ۲۲بهمن در سراسر كشور

ارائه خدمات غیرحضوری كارگران و كارفرمایان از ۲۲بهمن در سراسر كشور به گزارش كار و درآمد معاون روابط كار وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: خدمات سامانه جامع روابط كار با 22 زیرسامانه تا 22 بهمن ماه بطور كامل در سراسر كشور عملیاتی می شود.به گزارش كار و درآمد به نقل از وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی، حاتم شاكرمی گفت: معاونت روابط كار در امتداد صیانت از نیروی كار و اجرای دقیق و شفاف قوانین و مقررات و ارائه هر چه بهتر و سریع تر خدمات به جامعه هدف خود تصمیم گرفت تمام خدمات خودرا به صورت غیر حضوری و الكترونیكی عرضه نماید.
وی اظهار داشت: در این خصوص تمام زیر ساخت های لازم شامل سخت افزاری و نرم افزاری و بعد از ستاندن مجوزهای قانونی از سازمان مقررات رادیویی، نهاد ریاست جمهوری و هماهنگی های لازم با سازمان های نظارتی كشور سامانه جامع روابط كار افتتاح شد.
شاكرمی با اشاره به تاكید مقام عالی وزارت درباب اجرای شفافیت در امور اظهار داشت: اساس كار این سامانه بر شفافیت و سلامت اداری پایه گذاری شده است تا موجبات جلوگیری از اعمال سلیقه ها و تبعیض ارتباطی را فراهم كند؛ همین طور موجب تسریع و تسهیل در روند رسیدگی ها شود.
وی در ادامه اضافه كرد: امروز یكی از نگرانی های جامعه هدف قراردادهای سفید امضا است كه با راه اندازی این سامانه و بارگذاری تمام قراردادها در آن و نظارت مستقیم مسئولین نظارتی این سامانه بخش عمده ای از این نگرانی ها برطرف می شود.
معاون روابط كار وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: اجرای این سامانه ابتدا در استان تهران و اردبیل به صورت پایلوت اجرایی شده و تا امروز در بیشتر از ۲۰ استان كشور با ۱۹ زیرسامانه آماده ارائه خدمت و فعالیت است كه این ارائه خدمات تا ۲۲ بهمن ماه در كل كشور با ۲۲ زیر سامانه بطور كامل عملیاتی می شود.
شاكرمی اظهار داشت: كارگران و كارفرمایان جهت استفاده از خدمات این سامانه باید ابتدا به دفاتر پیشخوان دولت بازگشت و برای دریافت نام كاربری و رمز عبور اقدام نمایند و سپس می توانند شخصاً با ورود به سامانه جامع روابط كار به آدرس prkar.mcls. gov.ir از تمام خدمات آن استفاده كنند.


منبع:

1398/11/08
09:05:44
5.0 / 5
4134
تگهای خبر: جامعه , خدمات , سازمان , قانون
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است