ثبت كمترین نرخ بیكاری فرانسه در ۶ سال اخیر

ثبت كمترین نرخ بیكاری فرانسه در ۶ سال اخیر كار و درآمد: نرخ بیكاری فرانسه به پایین ترین سطح خود از سال 2013 رسید.


به گزارش كار و درآمد به نقل از تریدینگ اكونومیكس، نرخ بیكاری فرانسه تا اختتام سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۹ با ۱.۷ درصد كاهش نسبت به سه ماهه سوم سال به ۷.۱ درصد رسید كه این نرخ ۰.۵ درصد كمتر از نرخ مورد انتظار قبلی بوده است.
شمار افراد بیكار طی این مدت با ۱۰ هزار نفر كاهش به ۳.۲۹۳ میلیون نفر رسید تا بدین ترتیب پایین ترین نرخ بیكاری در فرانسه از اكتبر سال ۲۰۱۳ تابحال به ثبت برسد.
در عین حال نرخ بیكاری در میان جمعیت در سن كار ( ۲۵ تا ۴۹ سال) با ۴۷۰۰ نفر كاهش به یك میلیون و ۹۴۶ هزار نفر رسید. هم اكنون ۴۵۰ هزار جوان فرانسوی بیكار هستند كه این رقم در مقایسه با سه ماهه قبل ۱۳۰۰ نفر كاهش پیدا كرده است. در میان جمعیت سالمند ( بالای ۵۰ سال) نیز شمار بیكاران با ۴۰۰۰ نفر كاهش در مقایسه با دوره قبل به ۸۹۷ هزار نفر رسیده است.
متوسط نرخ بیكاری فرانسه در بازه زمانی ۱۹۹۶ تا ۲۰۱۹ معادل ۹.۲۲ درصد بوده است كه بالاترین نرخ بیكاری ثبت شده مربوط به نرخ ۱۰.۷ درصدی سه ماهه نخست سال ۱۹۹۶ و كمترین نرخ بیكاری ثبت شده نیز مربوط به نرخ ۷.۲ درصدی سه ماهه نخست سال ۲۰۰۸ بوده است.
بهبود وضعیت بازار كار می تواند دستاورد ارزشمندی برای دولت امانوئل ماكرون باشد كه در هفته های اخیر به سبب اصرار بر انجام اصلاحات جنجالی نظام بازنشستگی زیر فشار سنگینی از جانب احزاب مخالف قرار گرفته است. اعتصابات كاركنان بخش های مختلف فرانسه در اعتراض به این لایحه كه موجب ثبت طولانی ترین اعتصابات تاریخ معاصر این كشور نیز شده، نگرانی ها از وقوع ركود در اقتصاد فرانسه را تشدید كرده است.
با وجود كاهش نرخ بیكاری، فرانسه هنوز یكی از بالاترین نرخ های بیكاری را در میان كشورهای عضو اتحادیه اروپا و منطقه یورو دارد.
منبع:

1398/11/09
15:30:45
5.0 / 5
4515
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است