معاون سازمان خصوصی سازی خبر داد:

آغاز واریز سود سهام عدالت از اسفند

آغاز واریز سود سهام عدالت از اسفند به گزارش كار و درآمد معاون واگذاری سهام و بنگاه های سازمان خصوصی سازی اظهار داشت: تلاش ما این است از اوایل اسفند ماه پرداخت سود سهام عدالت را آغاز و تا آخر سال این سود را برای تمامی مشمولان واریز نماییم.به گزارش كار و درآمد به نقل از سازمان خصوصی سازی، حسن علایی تصریح كرد: ۴۹ شركت در سبد سهام عدالت هستند كه از این تعداد ۳۵ شركت بورسی و ۱۴ شركت غیربورسی هستند.
معاون واگذاری سهام و بنگاه های سازمان خصوصی سازی اضافه كرد: به استناد قانون تجارت، سال مالی تمام این شركتها منتهی به ۲۹ اسفند هر سال است. ازاین رو مجمع عمومی این شركتها تا ۴ ماه پس از سال مالی یعنی تیرماه هر سال برگزار می گردد و شركتهای بورسی به استناد قانون بورس اوراق بهادار ۸ ماه از این تاریخ فرصت دارند سود سهام را واریز نمایند. یعنی اگر در تیرماه مجمع عمومی شركتها برگزار گردد تا آخر اسفند فرصت پرداخت سود دارند.
وی افزود: بر این اساس، پیگیری های لازم از این شركتها در حال انجام می باشد تا سود مربوط به كلیه شركتهای سهام عدالت وصول شود و تلاش ما این است از اوایل اسفند ماه پرداخت سود سهام عدالت را آغاز و تا آخر سال این سود را با تمامی مشمولان تسویه نماییم.
علایی با اشاره به این كه هم اكنون نمی توان برآورد دقیقی از میزان سود سهام عدالت پرداختی به مشمولان امسال داشت، اظهار داشت: در سال ۹۵ به ازای هر سهم یك میلیون تومانی، ۱۵۰ هزار تومان سود پرداخت شده است و در سال ۹۶ هم به این میزان سهام ۱۷۵ هزار تومان سود تعلق گرفته است. بر این اساس پیشبینی می شود این رقم برای سال جاری بیشتر از سالهای گذشته باشد.
وی با بیان این كه مشمولان سهام عدالت كسانی هستند كه ثبت نام قطعی آنها انجام شده و اطلاعاتشان در سامانه سهام عدالت وجود دارد، اذعان داشت: بر این اساس شمار مشمولان این سهام بالغ بر ۴۹ میلیون و ۱۵۴ هزار نفر هستند كه البته رقم سهام آنها متفاوت می باشد كه بسته به ارزش سهام هر فرد، این مشمولان سود دریافت خواهند كرد.
معاون واگذاری سهام و بنگاه های سازمان خصوصی سازی اظهار داشت: اولویت پرداخت سود سهام عدالت با مددجویان كمیته امداد و سازمان بهزیستی است و پس از آن سایر مشمولان، سود این سهام را دریافت خواهند كرد.
وی با اشاره به این كه هم اكنون ۵ میلیون نفر شماره شبای بانكی خویش را برای دریافت سود اعلام نكرده اند، اضافه كرد: مشمولان برای دریافت سود باید با رفتن به سامانه سهام عدالت به نشانی www.samanese.ir شماره شبای بانكی خویش را در این سامانه درج كنند.

1398/11/11
21:10:31
5.0 / 5
3668
تگهای خبر: بانك , سازمان , شركت , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است