ساخت نخستین كشتی یخچال دار كشور در ایزوایكو

ساخت نخستین كشتی یخچال دار كشور در ایزوایكو به گزارش كار و درآمد ایسنا/هرمزگان مدیركل بنادر و دریانوردی هرمزگان اظهار داشت: نخستین كشتی یخچال دار پشتیبانی ماهیگیری به دست متخصصان داخلی در مجتمع كشتی سازی و صنایع فراساحل ایران (ایزوایكو) در بندرعباس ساخته و با موفقیت به آب اندازی شد.اله مراد عفیفی پور بامداد امروز(۲۹ بهمن ماه) در جمع خبرنگاران با اشاره به اینكه همه مراحل ساخت نخستین شناور یخچال دار كشور (پشتیبانی ماهیگیری ) به دست متخصصان ایرانی ساخته و كلیه فرایند تولید و به آب اندازی این شناور در مجتمع كشتی سازی و صنایع فراساحل ایران (ایزوایكو) انجام شده اظهار نمود: گواهینامه موقت به منظور نظارت بر مراحل ساخت، صادر و این شناور تحت نظارت موسسه (رده بندی ایرانی ها ) و هم نظارت عالی كارشناسان اداره مركزی بازرسی و ثبت شناوران اداره كل بنادر و دریانوردی هرمزگان ساخته و با موفقیت به آب اندازی شد.

مدیركل بنادر و دریانوردی هرمزگان با اشاره به نوع كاربری این كشتی یخچال دار، خاطرنشان كرد: شناورمذكور وظیفه حمل كالای یخچالی و پشتیبانی از شناورهای صیادی، جمع آوری و نگهداری ماهی همینطور رساندن آب شیرین و ملزومات به شناورهای صیادی دیگر را برعهده دارد.

وی اضافه كرد: هم اكنون این شناور درمرحله انجام تست های دریانوردی و تعادلی قراردارد با عنایت به نتایج حاصله پیشبینی می شود گواهینامه ثبتی را تا پیش از ورود به سال جدید دریافت نماید.

عفیفی پور ظرفیت انبارهای ماهی این شناور را ۹۰۰ متر مكعب و ظرفیت تونل انجماد آنرا ۱۰۰ متر مكعب اعلام نمود و اظهار داشت: این شناور یخچال دار كه پارس صدف (۱) نام دارد از مخازن سوختی۵۰۰ تنی برخوردار و قابلیت حمل و نگهداری ۳۵۰ تن آب شیرین را در مخازن تعبیه شده داراست.

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهیدرجایی افزود: دو دستگاه موتور ۱۲۰۰كیلو وات كار رانش شناور پارس صدف ۱را انجام می دهند همینطور این شناور به ۳ دستگاه ژنراتور ۶۱۰ كیلو واتی و یك دستگاه ژنراتور اضطراری هم مجهز است.

به گزارش كار و درآمد به نقل از ایسنا، استان هرمزگان با برخورداری از ۳۰ كارخانجات كشتی سازی و لنج سازی رتبه نخست را در میان استان های ساحلی به خود اختصاص داده و بعنوان قطب صنعت ساخت و تعمیر انواع شناور در كشور معرفی شده است.

منبع:

1398/11/29
14:53:59
5.0 / 5
4499
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , صنعت , كالا
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است