آخرین وضعیت كامیون داران معطل شده در مرز مهران

آخرین وضعیت كامیون داران معطل شده در مرز مهران كار و درآمد: درپی انتشار خبری درباره بسته شدن مرز مهران و معطل ماندن هزار كامیون كالاهای صادراتی در این پایانه مرزی، مسئولان سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اعلام نمودند كه این تعداد نهایتا 400 كامیون بوده و برمبنای آخرین وعده های شفاهی مقامات عراقی این مشكل كه به سبب كمبود نیروی انسانی به وجود آمده به زودی حل خواهد شد و دیگر مرزهای عراق باز است.


به گزارش كار و درآمد به نقل از ایسنا، روز گذشته برخی رسانه ها از بسته شدن مرز مهران و معطلی حدود هزار كامیون صادراتی در این پایانه مرزی آگاهی داده بودند. مسئولان سازمان راهداری در این راستا اعلام نمودند كه برمبنای آخرین ارزیابی ها و برآوردهای صورت گرفته حدود هشت كیلومتر صف در این پایانه مرزی به وجود آمده كه تعداد كامیون ها به حدود ۴۰۰ دستگاه می رسد و برمبنای آخرین وعده های شفاهی مقامات عراقی مشكلات بعضی از آنها برای تردد از مرز و تحویل بارشان امروز حل خواهد شد. البته بعضی از این اظهارات تناقض هایی با هم دارد كه جای تامل است.
مهدی قربانی -معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای- در این زمینه به ایسنا اینگونه توضیح داد: گرچه مرز مهران از طرف عراقی ها به صورت موقت بسته شده است اما طی مذاكراتی كه با آنها صورت گرفته، تا حدود سه روز آینده این مرز باز می شود كه البته این وعده عراقی هاست.
وی ادامه داد: الان تردد از طرف كامیون ها در این مرز صورت نمی گیرد اما كامیون داران معطل نشدند و بارهای خودرا در گمرك تخلیه كردند و مشكلی از جهت تجمع آنها در مرز به وجود نیامده است.
قربانی با اشاره به اینكه برمبنای قراردادهای منعقد شده معطلی كامیون داران در ساعات اولیه، هزینه خواب بار آنها ودیگر هزینه های انبارداری شان بر عهده شركت های طرف قرارداد است و این زیان را آنها باید متقبل شوند، افزود: اینكه گفته می شود حدود هزار كامیون در مرز معطل مانده اند درست نیست. برمبنای آخرین مذاكرات صورت گرفته احتمال تعیین تكلیف كامیون های موجود تا امروز وجود دارد و طرف عراقی چنین وعده ای برای حل مشكل این تعداد از آنها را داده است.
معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اظهار داشت: فعلا مرز عراق به سبب اینكه طرف عراقی مشكلات و محدودیت هایی دارد و معین نمی باشد این مسائل در حوزه بازرگانی و گمركی یا كنترل نظارت های بهداشتی برای جلوگیری از انتشار ویروس كرونا است، اعلام نمود: امیدوارم برمبنای صحبت هایی كه طرف عراقی با ما داشته تا سه روز آینده مشكل مرز حل شود و كامیون داران بتوانند تردد كنند اما از جانب ایران هیچ مشكلی وجود ندارد و اگر كامیون داری مشكلی داشت می واند برای پیگیری حقوق خود با دستگاه های متولی تماس بگیرد.
این اظهارات در حالی مطرح می شود كه منوچهر سلمانزاده -مدیركل دفتر ترانزیت و حمل و نقل بین المللی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای - در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: برمبنای آخرین ارزیابی های صورت گرفته تجمع كامیون در مرز مهران وجود دارد اما به هزار كامیون نمی رسد و معین نمی باشد این آمار چگونه اعلام شده است چونكه برآوردها نشان میدهد حدود هشت كیلومتر كامیون در مرز مهران حضور دارند و نهایتا تعداد آنها به حدود ۴۰۰ دستگاه می رسد.
وی درباره دلیل بروز این مشكل در پایانه مرزی مهران اظهار داشت: مسلما این مسئله ارتباطی به كرونا ندارد چونكه دیگر مرزهای عراق برای تجارت با ایران باز است و مشكلی دراین زمینه نیست اما مقامات عراقی اعلام نموده اند كه بسته شدن مرز مهران به سبب كمبود نیروی انسانی است كه آن راحل خواهدنمود.
مدیركل دفتر ترانزیت و حمل و نقل بین المللی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اشاره كرد: همیشه به كامیون داران و شركت های آنها سفارش كرده ایم كه قبل از ارسال بار به پایانه های مرزی بوسیله دستگاه های متولی مختلف مانند سازمان راهداری از آخرین وضعیت مرز مرود نظر كسب اطلاع كنند تا با چنین مشكلاتی رو به رو نشوند.
منبع:

1398/12/04
23:06:17
5.0 / 5
3938
تگهای خبر: حقوق , حمل و نقل , سازمان , شركت
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است