معاوضه زمین دولتی با آپارتمان درون شهرها

معاوضه زمین دولتی با آپارتمان درون شهرها كار و درآمد: معاوضه زمین های دولتی با پروژه های مسكونی نیمه ساز بخش خصوصی كه درون شهرها قرار دارد با هدف واگذاری به متقاضیان مصرفی در بخش مالكیت و اجاره، برنامه جدید وزارت راه و شهرسازی است.


به گزارش كار و درآمد به نقل از ایسنا، دولت در نظر دارد دو ظرفیت بالقوه را برای تعادل بخشی به بازار خرید و فروش و همین طور اجاره مسكن بوسیله تهاتر زمین های دولتی كه عمدتاً در اطراف شهرها قرار دارند به كار بگیرد.
بمنظور خانه دار كردن اقشار متوسط، برنامه دولت این است در چارچوب طرح اقدام ملی مسكن، پروژه های نیمه تمام درون شهر های بزرگ را كه در اختیار بخش خصوصی قرار دارد با زمین های دولتی خارج از شهرها تهاتر كند.
بدین ترتیب واحدهای مسكونی درون شهرها بعنوان طرح اقدام ملی مسكن در اختیار متقاضیان قرار خواهد گرفت.
طبق اعلام وزارت راه و شهرسازی، چندی قبل محمود محمودزاده - معاون مسكن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی - با بیان اینكه این برنامه در حد پیشنهاد است اظهار داشت كه خیلی از سازندگان در تهران و دیگر شهرها تمایل خودرا برای ورود به این طرح اعلام نموده اند.
برای كمك به كنترل بازار اجاره نیز وزارت راه و شهرسازی برنامه مشابهی را در چارچوب اجارهداری حرفه ای دستور كار قرار داده است. پروانه اصلانی - مدیركل دفتر اقتصاد مسكن وزارت راه و شهرسازی - هم با تاكید بر اینكه ساخت واحدهای استیجاری توسط بخش خصوصی و با حمایت دولت، طرحی میان مدت است، اشاره كرد: الان پروژه های مسكونی نیمه تمام و تمام شده هستند كه قابلیت الحاق به طرح اجاره داری حرفه ای را دارند. در این بخش، پیشنهاد می شود تا بخش خصوصی واحدهای ساخته شده و یا در حال تكمیل خودرا با دولت تهاتر كند و با ارائه واحدهای مسكونی، از دولت زمین برای راه اندازی واحدهای جدید بگیرد.
بر این اساس واحدهای مسكونی تكمیل شده و در دست تكمیل در طرح اجاره داری حرفه ای به استیجار برای گروه های مختلف درآمدی كه توان تامین مسكن خودرا ندارند و یا بخش عمده درآمد آنها به اجاره بها اختصاص یافته است، با بهای متناسب با درآمد، اجاره داده می شود.
هنوز جزئیات این دو طرح بطور كامل تشریح نشده اما آنطور كه مسئولان وزارت راه و شهرسازی گفته اند با استقبال بخش خصوصی همراه شده است.
منبع:

1398/12/14
13:29:30
5.0 / 5
3685
تگهای خبر: اقتصاد , درآمد , فروش , مسكن
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است