كرونا كارگر و كارمند نمی شناسد!

كرونا كارگر و كارمند نمی شناسد! به گزارش كار و درآمد یك كارشناس حوزه كار از عدم تعطیلی كارگاه ها و شركت های مشمول قانون كار در بحث انتشار ویروس كرونا انتقاد نمود و اظهار داشت: كرونا كارگر و كارمند نمی شناسد و اگر مقرر است دستگاه ها و ادارات دولتی به علت كرونا تعطیل یا مشمول كاهش ساعات كار شوند، كارگران هم باید از این حق قانونی بهره مند شوند و شایسته نیست آنها را در چنین شرایطی به انجام هشت ساعت كار مجبور نماییم.


علیرضا حیدری در گفتگو با ایسنا، با بیان این كه نقش حاكمیت دولت در شرایط حساس و بحرانی خویش را نشان می دهد، اظهار نمود: هم اكنون همه آحاد جامعه هزینه اجتماعی كرونا را می پردازند و كرونا كارگر و كارمند نمی شناسد. متاسفانه این نگاه دوگانه نسبت به كارمندان و كارگران سبب ایجاد تبعیض هایی شده كه قابل قبول نیست.
وی افزود: اگر كرونا سایه اش را روی جامعه انداخته، به لحاظ حفظ سلامت و امنیت كارگران هم باید در كارگاه های مشمول قانون كار كاهش ساعات كار لحاظ شود.
او خاطرنشان كرد: دولت بعنوان بالاترین مرجع و نهاد حاكمیتی باید به این قضیه ورود كند و بخش های كارگری و كارگاه های مشمول قانون كار را در بحث تعطیلی یا كاهش ساعت كار ببیند.
حیدری در پاسخ به این پرسش كه آیا باید بخشنامه ای در اینباره از جانب دولت صادر شود؟ اظهار نمود: دولت می تواند با ابلاغ بخشنامه ای به تمام مراكز، كارگاه ها و شركت های مشمول قانون كار آنها را تعطیل یا مشمول كاهش ساعات كار كند و سپس در جایی دیگر در چارچوب تهاتر با كارفرما در بحث مالیات این مسئله را پیشبینی و جبران كند و نقش حاكمیتی خویش را در چنین شرایط حساسی نشان بدهد.1398/12/17
15:29:22
5.0 / 5
3271
تگهای خبر: جامعه , شركت , قانون , كارفرما
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است