كدام شغل ها از كرونا بیشترین لطمه را دیدند؟

كدام شغل ها از كرونا بیشترین لطمه را دیدند؟ كار و درآمد: یك عضو كانون عالی شوراهای اسلامی كار با اشاره به زیان وارده به خیلی از مشاغل خدماتی و كسب و كارهای كوچك به سبب شیوع كرونا بر ضرورت پشتیبانی از كارگاه های تولیدی و كسب و كارهای خرد و كوچك تاكید نمود.


علی اصلانی در گفتوگو با ایسنا، اظهار نمود: به دنبال گسترش كروناویروس، متاسفانه خیلی از مشاغل خرد و كوچك و كارگاه ها زیان دیدند و مشاغل خدماتی عموما ناچار به تعطیلی یا تعدیل نیروهای خود در شب عید شدند.
وی ادامه داد: این ویروس ناشناخته به تمام آرایشگاه ها، باشگاه های ورزشی، رستوران ها، تالارها، هتلها، استخرها، مراكز تفریحی و فست فودها ضربه زده است به نحوی كه بیشتر این مشاغل بیكار شده و كارگرانشان را شب عید تعدیل یا اخراج كرده اند.
اصلانی، كارگران روزمزد، كارگران ساختمانی، كارگران واحدهای زیرپله ای، برخی مشاغل آزاد، بساطیها و دستفروشان را همچون كسب و كارهای لطمه دیده از كرونا عنوان نمود و اظهار داشت: این كسب و كارها جزو مشاغل غیر رسمی به شمار میروند كه به شكل قانونی حمایت نمی شوند و از پوشش بیمه ای برخوردار نیستند؛ از این جهت نیازمند حمایت و ساماندهی هستند.
این عضو كانون عالی شوراهای اسلامی كار درباره پشتیبانی از مشاغل لطمه دیده از ویروس كرونا، اظهار داشت: هم اكنون این بحث مطرح است كه مشاغل موجود بتوانند یكی دو ماه دوام بیاورند و بنا بر این برخی كارفرمایان با درك شرایط موجود نهایت همكاری را با صاحبان كسب و كارها داشتهاند؛ حتی برخی پاساژها اجاره غرفههای خودرا یكی دو ماه بخشیده اند كه كار آنها از این جهت قابل تقدیر است.
وی درباره مصوبه تمدید زمان بازپرداخت اقساط سر رسید شده و امهال بدهیهای بانكی بنگاه ها، اظهار داشت: این مصوبه برای پشتیبانی از كارگشا نیست، چون واحدهای تولیدی و كارگاههای كوچك وامی ندارند كه بازپرداخت اقساطشان تمدید یا بدهی آنها امهال شود.
به گزارش كار و درآمد به نقل از ایسنا، در امتداد پشتیبانی از بنگاه های تولیدی و مشاغل لطمه دیده از ویروس كرونا، ستاد مقابله با بحران كرونا از طرف دولت تشكیل شده و شورای عالی كار با هدف مساعدت و پشتیبانی از صاحبان كسب و كارهای متضرر شده از كرونا تعیین مهلت سه ماهه برای بازپرداخت اقساط سررسید شده این واحدها به شرط نداشتن بدهی جاری را به تصویب رسانده است. وزارت كار نیز ضمن شناسایی ۹۴۰ بنگاه لطمه دیده در رسته های مختلف، حمایت خودرا از بنگاه های لطمه دیده با اختصاص ۳۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار اعلام نموده كه در چارچوب اعطای تسهیلات و بیمه بیكاری خواهد بود.1398/12/21
14:56:07
5.0 / 5
3323
تگهای خبر: بانك , بیكاری , بیمه , تسهیلات
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است