سال جهش تولید،

نقش راهبردی بنادر در تحقق جهش تولید

نقش راهبردی بنادر در تحقق جهش تولید كار و درآمد: معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی اعلام نمود كه بنادر نقش راهبردی و جایگاه خاصی در كشور دارند و می توانند به رونق تولید و جهش تولید كه توسط مقام معظم رهبری در سال قبل و امسال بعنوان شعار سال انتخاب شده است، كمك نماید.


به گزارش كار و درآمد به نقل از ایسنا، رهبر معظم انقلاب روز گذشته در لحظه تحویل سال ۱۳۹۹، سال جاری را با عنوان سال «جهش تولید» نامگذاری كردند و فرمودند "باید با كار ۱۰ برابری، تولید به جایی برسد كه در زندگی مردم اثر بگذارد". ایشان خطاب به دست اندركاران تاكید كردند "جوری عمل كنید كه با جهش تولید تغییری محسوس در زندگی مردم بوجود آید. البته لازمه تحقق این هدف برنامه ریزی است و بخش های مختلف مانند سازمان برنامه، مجلس و مركز تحقیقات آن، قوه قضاییه، مجموعه های دانش بنیان و گروه های پرشمار جوان، مبتكر و فعال باید در این برنامه ریزی ها شركت كنند".
در این حوزه، فرهاد منتصركوهساری - معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی - در گفتگو با ایسنا، درباره نقش سازمان بنادر و حمل و نقل دریایی برای محقق شدن این مهم اظهار نمود: وقتی كه می گوییم ۹۰ درصد كالاهای جهان و مورد نیاز هشت میلیارد نفر از انسان ها از راه بنادر تأمین می شود، وقتی می گوییم ۷۹۳ میلیون TUE كانتینر از راه دریا و بندر تأمین می شود، ایران هم در گوشه ای از این آمارها با ۸۰ میلیون نفر جمعیت قرار دارد و ایران هم ۹۰ درصد كالاهایش را از این طریق تأمین می كند؛ ازاین رو بنادر جایگاه استراتژیك و خاصی در كشور دارند و سهم بسزایی در رونق تولید و جهش تولید دارند.
وی ادامه داد: در حوزه های مختلف كالاهای صادراتی، ترانزیت و كالاهای وارداتی نیاز اساسی كشور عموما از راه بنادر تأمین می شود؛ ازاین رو می توان پایین آوردن هزینه تمام شده جابجایی این كالاها از راه بنادر به رونق تولید و جهش آن كمك كرد و این خود نقش آفرینی بسزایی در این حوزه به شمار می آید.
كوهساری اظهار داشت: فرآوری كالا و ایجاد ارزش افزوده در آن هم از دیگر فعالیتهایی است كه در بنادر كشور اتفاق می افتد كه این خود در تحقق شعار سال جاری می تواند اثرگذار باشد. كما اینكه پارسال بنادر نقش بسزایی در رونق تولید و كمك به تولیدكنندگان داشتند.
معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی اظها كرد: در زمینه تولید سرمایه گذاری در بنادر هم بسیار حائز اهمیت می باشد، چون كه در این حوزه می توان از ظرفیت های بخش خصوصی و تولیدكنندگان داخلی بهره برد و سازمان بنادر و دریانوردی پارسال این مهم را انجام داد و امسال هم با جدیت بیشتر آنرا دنبال می كند تا بتواند پیام مقام معظم رهبری را كه پارسال رونق تولید و امسال جهش تولید بود، جامه عمل بپوشاند، چونكه با عنایت به شرایط تحریم كنونی تنها راه برون رفت از مشكلات در جهش تولید و حفظ اشتغال است.
منبع:

1399/01/02
23:14:14
5.0 / 5
3142
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است