در گفت وگو با كار و درآمد اعلام شد

مسكن ملی همان متری 2 و نیم تا 3 و نیم میلیون است

مسكن ملی همان متری 2 و نیم تا 3 و نیم میلیون است كار و درآمد: با وجود آنكه در ایام اخیر قیمت مسكن ملی در شهر جدید پرند متری 3.5 تا 4 میلیون تومان عنوان شده بود، مدیر عامل عمران پرند اظهار داشت كه این قیمت برای طرح های مشاركتی است اما واحدهای ثبت نامی را با قیمت متری 2.5 تا 3.5 میلیون تومان واگذار می نماییم.


به گزارش كار و درآمد به نقل از ایسنا، در ایام اخیر یكی از اعضای هیئت مدیره شركت عمران پرند، قیمت هر متر مربع واحدهای طرح اقدام ملی مسكن در این شهر را ۳.۵ تا ۴ میلیون تومان اعلام نموده و گفته بود كه ممكنست در بعضی واحدها قیمت تا متری ۴.۵ میلیون تومان هم برسد.
در این رابطه محسن وطن خواهی، مدیرعامل شركت عمران شهر جدید پرند به ایسنا اظهار داشت: احتمالاً منظور از رقمهای متری ۴ میلیون تومان و بیشتر مربوط به واحدهایی​ است كه به شكل مشاركتی در شهر جدید پرند اجرا می شود و البته تعداد آنها زیاد نیست و حدود ۳۰۰۰ واحد است.
تحویل نخستین واحدهای مسكن ملی پرند در شهریور ماه
وطن خواهی درباره زمان تحویل نخستین واحدهای طرح اقدام ملی مسكن در شهر جدید پرند اظهار داشت: برخی از پروژه های مسكن ملی به پیشرفت فیزیكی مناسبی رسیده و بطور قطع تا قبل شهریور ماه سال جاری نخستین واحدها را در پرند به متقاضیان تحویل می دهیم. دومین مرحله نیز احتمالاً بهمن ماه خواهد بود و انشاالله تمام واحدهای مسكن ملی پرند امسال به پایان می رسد.
وی با اشاره به اینكه تلاش می نماییم واحدهای ثبت نامی طرح اقدام ملی مسكن در شهر جدید پرند با لحاظ قیمت زمین و محوطه سازی از متری ۲.۵ تا ۳.۵ میلیون تومان مدنظر وزارت راه و شهرسازی فراتر نرود اشاره كرد: با وجود آنكه قیمت آهن آلات و مصالح ساختمانی حدود ۳۰ درصد افزایش پیدا كرده، تمام اهتمام ما این است كه واحدهای پروژه اقدام ملی با همان نرخ های سابق كه اعلام گردید به دست متقاضیان برسد.
وطن خواهی اظهار داشت: حدود ۲۰ هزار واحد طرح اقدام ملی مسكن در شهر جدید پرند اجرا می شود كه از این تعداد ۱۰ هزار واحد به صورت ثبت نامی است و مابقی به شكل قراردادهای مشاركتی با دستگاههای دولتی و یا بخش خصوصی انجام می شود.
مدیرعامل شركت عمران شهر جدید پرند با اشاره به اینكه در مرحله اول حدود ۱۰ هزار متقاضی طرح اقدام ملی مسكن در پرند ثبت نام كردند اظهار نمود: احیانا این تعداد با ریزش مواجه می شود. تا قبل از شیوع ویروس كرونا مراحل تكمیل ثبت نام از متقاضیان طرح اقدام ملی و همین طور مسكن مهر انجام می شد كه فعلاً متوقف شده اما احتمالاً از ۱۵ فروردین به بعد مجدداً كارگزاری پرند فعالیت خودرا شروع می كند.
وی درباره تفاوت واحد های ثبت نامی و واحدهای مشاركتی مسكن ملی در پرند اظهار داشت: واحدهای مسكن ملی در هر دو بخش ثبت نامی و مشاركتی از كیفیت بالاتری نسبت به مسكن مهر برخوردارست. استانداردهای مقاوم سازی در هر دو پروژه یكی كیست اما مسكن ملی از نظر نما، شكل و نصبیات، مرغوب تر از مسكن مهر خواهد بود.
وطن خواهی اضافه كرد: از طرف دیگر در طرح های مشاركتی ممكنست سازنده بخواهد واحدهای لوكس تری بسازد كه طبیعتاً قیمت آن تا متری ۴.۵ میلیون تومان هم برسد.
به گزارش كار و درآمد به نقل از ایسنا، طرح اقدام ملی تولید و عرضه ۴۰۰ هزار واحد مسكونی تا سال ۱۴۰۰ در سه قالب ثبت نام، قرارداد با دستگاه های اجرایی و مشاركت با سازندگان پیش می رود. در مرحله اول نام نویسی از ۲۴۰ هزار نفر در آبان ماه ۱۳۹۸ انجام شد كه ۱۴۰ هزار نفر واجد شرایط تشخیص داده شدند. مرحله دوم ثبت نام نیز در اسفند ماه ۱۳۹۸ به انجام رسید كه باتوجه به امكان نام نویسی بوسیله پیامك تعداد كل ثبت نام كنندگان در مراحل اول و دوم به حدود ۱.۶ میلیون نفر رسید. مقرر است اسامی افراد واجد شرایط تا ۴۵ روز كاری كه تقریباً از شروع سال ۱۳۹۹ محاسبه می گردد اعلام گردد.
منبع:

1399/01/05
13:27:03
5.0 / 5
3556
تگهای خبر: تولید , شركت , كیفیت , مسكن
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است