احتمال تمدید شش ماهه اجاره نامه مستأجران

احتمال تمدید شش ماهه اجاره نامه مستأجران به گزارش كار و درآمد به دنبال نگرانی ها از شیوع كرونا، وزارت راه و شهرسازی به دولت پیشنهاد داده قرارداد مستاجران به صورت خودكار شش ماه تمدید شود كه این طرح در دست بررسی می باشد.


به گزارش کار و درآمد به نقل از ایسنا، بازار فروش و اجاره مسکن در هفته های اخیر تحت تأثیر نگرانی از اپیدمی ویروس کرونا قرار گرفته و عمده اجاره نشین ها حاضر به پذیرش متقاضیان خرید یا اجاره ملکی که در آن سکونت دارند نیستند.
از طرفی تمایل به تمدید اجاره از سوی مستأجران و حتی موجران افزوده شده است. با عنایت به این که فصل جابجایی هنوز فرا نرسیده نرخ ها هم رشد چندانی نشان نمی دهد. با این وجود معاون وزیر راه و شهرسازی از عرضه پیشنهادی به دولت برای تمدید خودکار شش ماهه قرارداد مستاجران اطلاع داده است؛ پیشنهادی که البته امکان تحقق آن با اما و اگر مواجه خواهد بود.
محمود محمودزاده - معاون مسکن و ساختمان - در مورد تمهیدات وزارت راه و شهرسازی برای مستاجران اعلام نمود: با عنایت به بحران کرونا و شیوع این بیماری همه گیر و نگرانی مردم از نقل و انتقال به واحدهای جدید و همینطور مشکلاتی که در مورد اجاره بها بوجود آمده است، وزارت راه و شهرسازی مصوبه پیشنهادی را برای دولت به منظور تمدید خودکار شش ماهه اجاره نامه مستاجران، ارائه کرده است.

وی با اشاره به اینکه مستاجران هم اکنون امکان جابه جایی ندارند، اضافه کرد: الان امکان دید و بازدید از واحدهای مسکونی فراهم نیست و درعین حال منابع درآمدی اکثریت مردم کاهش قابل ملاحظه ای داشته است که این مسئله بخصوص در کلانشهرها مشکلات عدیده ای را برای شهروندان بوجود آورده است. بدین منظور این پیشنهاد از جانب وزارت راه و شهرسازی برای تصویب در دولت و اجبار آور شدن آن در دست بررسی قرار گرفته است.
معاون وزیر راه و شهرسازی از دیگر اقداماتی که در معاونت مسکن و ساختمان در دست پیگیری قرار دارد را طرح جامع مدیریت صنعت ساختمان عنوان نمود و توضیح داد: طرح جامع مدیریت صنعت ساختمان کشور مراحل نهایی خویش را طی می کند. در این طرح به این شیوه برنامه ریزی شده است تا تمامی بازیگران صنعت ساختمان از تولیدکنندگان مصالح ساختمانی تا سایر بخش ها، جایگاهشان در این صنعت مشخص شود.
محمودزاده اجرایی و عملیاتی شدن این قبیل از طرح ها، را ارتقای وضعیت اقتصادی کشور دانست و اظهار داشت: با عنایت به اقتصاد پس از نفت و شرایطی که الان با آن مواجه هستیم و لزوم این مهم، به نظر می آید که باید توجه ویژه تری نسبت به مسکن و سرمایه گذاری در این بخش و سهیم کردن افراد بیشتر در آن مدنظر قرار گیرد و در برنامه ریزی ها لحاظ شده و اجرایی و عملیاتی شود.

منبع:

1399/02/07
13:11:27
5.0 / 5
2773
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , درآمد , سرمایه
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است