مدیرعامل شركت راه آهن خبر داد

حمل ۱۳۲ میلیون تن بار در ایام كرونایی سال جاری

حمل ۱۳۲ میلیون تن بار در ایام كرونایی سال جاری به گزارش كار و درآمد مدیرعامل شركت راه آهن از رشد ۱۴۳ درصدی تولید ناوگان در كشور اطلاع داد و اظهار داشت: از آغاز سال جاری تا روز سه شنبه ۹ اردیبهشت، ۱۳۲ میلیون تن بار از راه شبكه ریلی حمل شده كه رشد چهار درصدی حمل از نظر تناژ را نشان داده است.


به گزارش کار و درآمد به نقل از ایسنا، سعید رسولی در مراسم مرحله نخست بهره برداری از ناوگان جدید ریلی در سال جهش تولید اظهار نمود: در هفتم اردیبهشت ماه سال جاری شرکت های حمل و نقل ریلی رکورد جدیدی را به ثبت رساندند و موفق شدند بیشترین میزان حمل روزانه بار در شبکه ریلی را در تاریخ راه آهن به ثبت برسانند که رکوردشکنی قابل توجهی به حساب می آید.
وی ادامه داد: با وجود انتشار کرونا و اینکه در این ایام فعالیتهای اقتصادی با رکود مواجه بود، با همکاری شرکت های سرمایه گذار و کارخانه های تولیدی ۵۶ دستگاه انواع ناوگان ریلی توسط شرکت های داخلی ساخته شد که از این تعداد چهار دستگاه لوکومتیو، ۵۰ دستگاه ناوگان باری و دو دستگاه واگن مسافری تولید شد. ارزش ریالی این تولیدات ۱۲۵ میلیارد تومان بود که نسبت به مدت مشابه سال قبل این میزان تولید رشد ۱۴۳ درصدی را تجربه نمود.
او همینطور به افزایش هشت برابری حمل گندم در کشور اشاره نمود و اظهار داشت: از آغاز سالجاری تا کنون بیشتر از ۱۶۸ هزار تن گندم جابه جا شده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل هشت برابر رشد را نشان داده است و از طرفی دیگر هم در همین بازه زمانی ۵.۱ میلیون تن بار از راه راه آهن جابجا شده که از نظر تناژ چهار درصد و از نظر تن کیلومتر نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۵ درصد افزایش یافته است.
مدیرعامل شرکت راه آهن با اشاره به اینکه حمل بار در بخش ترانزیت هم ۱۵۱ درصد رشد داشته است، اظهار داشت: در زمینه ساخت چرخ قطار که قبلا برای تأمین آن به صورت ۱۰۰ درصدی به خارج از کشور وابسته بودیم مراحل فنی و تست چرخ تولید داخل انجام شده و طی دو هفته آینده هشت چرخ زیر واگن خواهد رفت و تست عملیاتی آن انجام می شود و امیدواریم با انجام این تست ها بتوانیم از واردات چرخ قطار بی نیاز شده و به خودکفایی در این حوزه دست پیدا نماییم.1399/02/11
21:08:18
5.0 / 5
2956
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است