از واریز بیمه بیكاری كرونا خبری نیست!

از واریز بیمه بیكاری كرونا خبری نیست! به گزارش كار و درآمد رئیس كانون شوراهای اسلامی كار البرز از ثبت نام ۲۶ هزار نفر برای دریافت بیمه بیكاری و مشمول شدن حدود ۱۸ هزار نفر در استان البرز اطلاع داد.


علی اصلانی در گفتگو با ایسنا درباره پرداخت بیمه بیکاری کرونا به کارگران مشمول دریافت اظهار داشت: باوجود ثبت نام کارگران و ابلاغ سازمان برنامه و بودجه تابحال پولی به صندوق تأمین اجتماعی واریز نشده و هیچ کارگری از مزایای بیمه بیکاری استفاده نکرده است.
وی اظهار داشت: هنوز اعتباری در اختیار صندوق تأمین اجتماعی قرار نگرفته که روند واریزی ها آغاز شود و تنها پولی که در بحث تسهیلات حمایتی کرونا پرداخت شد، وام یک میلیون تومانی یارانه بود که به حساب خیلی از کارگران واریز شد.
اصلانی با اشاره به اینکه سازمان تأمین اجتماعی به لحاظ منابع از وضعیت خوبی برخوردار نیست و گاها در تأمین حقوق بازنشستگان گرفتار مشکل می شود، اظهار داشت: طی روزهای اخیر سازمان برنامه و بودجه تخصیص اعتبار مربوط به بیمه بیکاری را ابلاغ نمود ولی با عنایت به آنکه واریز وجوهات مربوط به بیمه بیکاری هنوز آغاز نشده کارگران مشمول فعلا در انتظار دریافت بیمه بیکاری هستند.
وی از ثبت نام ۲۶ هزار نفر در استان البرز برای دریافت بیمه بیکاری اطلاع داد و اظهار داشت: بعد از غربالگری نزدیک به ۱۸ هزار نفر مشمول دریافت مقرری بیمه بیکاری قرار گرفتند.
به گزارش کار و درآمد به نقل از ایسنا، در هفته گذشته سازمان برنامه و بودجه تخصیص ۱۲۸۶ میلیارد تومان اعتبار از محل بخشی از منابع یک میلیارد یورویی صندوق توسعه ملی بابت تأمین هزینه های مدیریت تبعات اقتصادی ناشی از شیوع کرونا را به صندوق بیمه بیکاری سازمان تأمین اجتماعی ابلاغ نمود که در آن عنوان شده تخصیص اعتبار مذکور به صورت صد درصدی و از محل حساب خاص مربوط نزد خزانه داری کل کشور قابل پرداخت می باشد. پیش از این وزارت کار در اطلاعیه ای از تمام مقرری بگیرانی که در اسفند ۹۸ بیکار شدند، خواسته بود تا بعد از دریافت پیامک وزارت کار، نسبت به اعلام شماره حساب برای واریز بیمه بیکاری اقدام نمایند.1399/03/07
19:40:25
5.0 / 5
2492
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است