بررسی مشكلات اقتصادی كشور؛

لطفی: وضعیت مسكن غیرقابل كنترل شده است

لطفی: وضعیت مسكن غیرقابل كنترل شده است به گزارش كار و درآمد نماینده مردم رزن در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عملكرد دولت در كنترل تورم اظهار نمود: تورم افسارگسیخته سفره فقرا را كوچك تر و سفره ثروتمندان را رنگین تر كرده است.


به گزارش کار و درآمد به نقل از ایسنا، حسن لطفی نماینده مردم رزن در مجلس شورای اسلامی درباره مشکلات اقتصادی کل کشور در جلسه علنی امروز مجلس خطاب به رئیس بانک مرکزی و رئیس سازمان برنامه و بودجه اظهار داشت: آقای نوبخت و آقای همتی تورم افسارگسیخته سفره فقرا را کوچک تر و سفره ثروتمندان را رنگین تر کرده است. باآنکه تحریم ها اثر سوئی بر این تحریم ها داشته ولی اقدامات بانک مرکزی کنترل کننده نبوده و شاهد افزایش قیمت ها بوده ایم.
وی افزود: مقرر بود ارز ۴۲۰۰ تومانی را به کالاهای اساسی اختصاص دهند، ولی در گزارشات دیوان محاسبات شاهد بودیم که این ارز به کالاهای اساسی تخصیص پیدا نکرده و هدر رفته است. قرار بود دولت رکود اقتصادی را مدیریت و اشتغال را رونق بدهد ولی همچنان با رکود اقتصادی مواجه بوده و با وجود سال جهش تولید جهشی را در تولید شاهد نبودیم و با موانع تولید هم مواجه هستیم.
نماینده مردم رزن در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: برپایه برنامه ششم توسعه قرار بود شاهد آمایش سرزمینی در مناطق مختلف کشور باشیم ولی با وجود پتانسیل های مختلف این مناطق در امر سرمایه گذاری موضوعی را شاهد نبودیم. مجلس دهم قانون سود مرکب را بارها تصویب و بارها اصلاح کرد ولی هیچ بانکی یا آنرا اجرا نکرد و یا اگر اجرا کرد ناقص اجرا کرد. مشکل ارز تولید کنندگان برطرف نشده و از طرفی دیگر سامانه جامع پرداختی کارکنان دولت راه اندازی نشد و هنوز بعضی از اعضای هیات مدیره ها حقوق نجومی دریافت می کنند و با این وجود شاهد تبعیض میان کارکنان دولت هستیم.
لطفی بیان نمود: وضعیت مسکن غیرقابل کنترل شده است. اقشار فقیر نه تنها قادر به تأمین مسکن نیستند بلکه در تأمین اجاره هم گرفتار مشکلاتی هستند. عدم توجه به وضعیت عمران روستاها و حذف قیر یارانه ای از بودجه سال ۱۳۹۹ و مشکلات اقتصادی منجر به مهاجرت به شهرها شده است که ما افزایش حاشیه نشینی را شاهد بودیم.
وی افزود: وجود مافیای خودرو که بخشی از آن در دست دولت نیست سبب شده شرکت های تولید خودرو محصولات بی کیفیت به دست مردم بدهند. مردم بلاتکلیف هستند و آنهایی که خودرو ثبت نام کرده اند موفق به دریافت خودروی خود نیستند.
نماینده مردم رزن در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: کشاورزان اسیر سیاست های اشتباه وزارت جهاد کشاورزی بوده و با عنایت به نوسانات قیمت محصولات بلاتکلیف هستند. لازم است دولت به این مواردی که ذکر کردم توجه لازم را داشته باشد.1399/03/14
14:43:31
5.0 / 5
2418
تگهای خبر: اشتغال , اقتصاد , بانك , توسعه
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است