یك عضو كمیسیون عمران:

ساخت مسكن های كوچك بعنوان آخرین چاره دیده شود

ساخت مسكن های كوچك بعنوان آخرین چاره دیده شود كار و درآمد: یك عضو كمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اعلان اینكه تخصیص زمین ارزان قیمت و تسهیلات مناسب به انبوه سازان باید در اولویت قرار گیرد، اصرار كرد كه باید ساخت مسكن های كوچك بعنوان آخرین چاره برای ساماندهی بازار مسكن دیده شود.


محمد سرگزی در گفت و گو با ایسنا، درباره طرح پیشنهادی برای ساخت مسکن های ۲۵ تا ۴۰ متری بیان کرد: از نظر بنده تا زمانی که به مسکن بعنوان یک کالای سرمایه ای نگاه شود و نگاه کالای مصرفی به آن نداشته باشیم مشکلات این حوزه همچنان پابرجا است. حالا شاهد می باشیم با بالارفتن نقدینگی در جامعه این پول ها به سمت بازار مسکن، طلا و ارز رفته و نابسامانی و افزایش قیمت را رقم می زند.
ایشان سپس اظهار نمود: حجم بالای نقدینگی در کشور به هر بازاری که وارد شود، می تواند آنرا از بین ببرد. در حوزه مسکن یکی از راه های مدیریت و جلوگیری از ورود نقدینگی بحث مالیات بر خانه های خالی است که حتما باید در شهری مانند تهران این قانون اجرایی شود.
نماینده مردم زابل در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: وزارت مسکن و متولیان این حوزه در دولت باید به سیاست گذاری دقیق برای مسکن ورود کنند. این که ما بخواهیم با طرح هایی همراه با منابع محدود این بازار را سامان دهیم فقط مسکن هایی مقطعی خواهد بود. ما باید به دنبال برنامه های کارشناسی برای ساماندهی بازار مسکن باشیم.
این عضو کمیسیون عمران مجلس در ادامه اشاره کرد: زمین بخش عمده ای از هزینه ملک را در بر می گیرد. از جانب دیگر با افزایش قیمت مصالح توان ساخت تولید کنندگان نیز کاهش یافته است. ما باید به این سمت برویم تا زمین ارزان قیمت در اختیار تولید کنندگان قرار داده و تسهیلات مناسبی را برای ساخت مسکن به انبوه سازان اختصاص دهیم. ساخت واحدهای کوچک می تواند بعنوان آخرین چاره برای ساماندهی بازار مسکن باشد.
سرگزی در آخر اشاره کرد: ما هیچ کدام از راه های قبلی را طی نکرده و یک دفعه سراغ ساخت واحدهای کوچک می خواهیم برویم که این امر کارشناسی شده نیست.
منبع:

1399/04/10
13:28:28
5.0 / 5
2763
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است