فراهم شدن امكان انتقال سوابق بیمه ای به صندوق بیمه كشاورزان

فراهم شدن امكان انتقال سوابق بیمه ای به صندوق بیمه كشاورزان به گزارش كار و درآمد مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی كشاورزان اظهار داشت: با اجرای انتقال سوابق بیمه ای به صندوق بیمه كشاورزان، بخش زیادی از مشكلات بیمه شدگان كشاورزان و روستاییان رفع خواهد شد.


به گزارش کار و درآمد به نقل از وزارت کار، علی شیرکانی در بازدید و بررسی وضعیت بیمه ای استان مازندران، اظهار داشت: تعداد بیمه شدگان فعال جدید سال قبل نسبت به سال ۹۷ رشد ۸۴ درصدی دارد و با تمام مشکلات موجود تلاش می نماییم، چتر بیمه را در جامعه هدف گسترش داده و بتوانیم جمعیت بیشتری از روستاییان و عشایر را تحت پوشش قرار دهیم. به قول مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، استان مازندران جزو ۷ استان برتر کشور در بیمه روستایی است و اقدامات مناسبی در آن انجام شده است و به علت درآمد مناسب کشاورزی در آن باید خدمات بیمه ای را در این استان گسترش داد. شیرکانی در ادامه این جلسه با اشاره به تعداد یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر بیمه شده فعال، غیر فعال و مستمریبگیر کنونی صندوق، اضافه کرد: سال جاری حدود ۱۶ هزار نفر از افرادی که ۱۵ سال حق بیمه پرداخت کرده و به سن ۶۵ سالگی رسیده اند، ثمره اعتماد ۱۵ ساله خویش را دریافت نموده و به آنان مستمری سالمندی پرداخت خواهد شد. وی افزود: البته این افراد در صورت تمایل می توانند با ادامه بیمه پردازی، بر مبنای ضوابط و مقررات صندوق مستمری بیشتری دریافت نمایند. مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر تعیین تکلیف پرونده چهار هزار بیمه شده فوتی را از مهمترین اقدامات این صندوق امسال بیان کرد و اظهار داشت: احکام حقوقی این فوت شدگان از جانب صندوق بیمه صادر و معوقات آنها هم پرداخت شده است.

الکترونیکی شدن پرونده ها گامی در جهت شفافیت
شیرکانی، الکترونیکی شدن پرونده های بیمه شدگان به منظور دسترسی آسان، شفافیت در عملکرد و کاهش هزینه های بایگانی را از برنامه ها و اقدامات اساسی صندوق بیمه اجتماعی در زمان مدیریت خود بیان کرد و اظهار داشت: زمینه های اجرای این طرح فراهم شده و بزودی محقق خواهد شد. وی اصلاح آیین نامه صندوق را از دیگر برنامه های سالجاری بیان کرد و اظهار داشت: بخشی از این اصلاحات ازجمله نظام مالی، مالیاتی و استخدامی در دست انجام است، اما برخی دیگر از آن باید توسط دولت تأیید شود که پیشنهادهای صندوق به هیأت دولت ارسال شده و در دست بررسی می باشد.

هدایت سرمایه به سمت بازار بورس
شیرکانی با اشاره به احتیاج به اصلاح نظام سرمایه گذاری و مخالفت با شرکت داری از عرضه تمام سرمایه مالی صندوق در بورس به منظور صیانت از سرمایه موجود در صندوق و سوددهی به ذی نفعان اطلاع داد و اضافه کرد: برپایه سیاست صندوق باید بتوانیم برون سپاری کرده و از ظرفیت کارگزاران استفاده نماییم، بدین منظور به سمت بازار بورس حرکت کردیم و درحال حاضر هزار و ۸۰۰ کارگزاری فعال در کشور وجود دارد که ۱۰۸ کارگزاری آن در استان مازندران است.
مدیرعامل صندوق افزود: این صندوق تنها صندوق بیمه ای در کشور است که تقریباً همه سرمایه های خویش را در بورس قرار داده و توانسته است، رشد مطلوبی را در میزان دارایی های خود که همان امانت های بیمه شدگان است، ایجاد کند. وی ادامه داد: الان میانگین سرمایه هر بیمه شده صندوق اجتماعی ۵۰۰ میلیون ریال است، این میزان در سال ۹۷ حدود ۱۴۰ میلیون ریال بوده است. به اعتقاد وی، فعالیت در بازار سرمایه ایران (بورس) از مهمترین علل افزایش سرمایه صندوق است. توجه دولت به احیای روستاها
شیرکانی با اشاره به اینکه برای رفع چالش های امنیت غذایی و زیست محیطی باید روستاها را احیا کرد و مردم را در روستاها نگه داشت، اظهار داشت: برای تحقق این امر احتیاج به زیرساخت های نرم افزاری، فیزیکی و فرهنگی است. بدین منظور دولت با عرضه تسهیلات اشغالزایی به دنبال ماندگار کردن مردم در روستاهاست. معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اجرای طرحی در استان خراسان شمالی که منجر به رشد شاخصه عملکردی این استان شد، از آمادگی اجرای این طرح به صورت پایلوت در استان مازندران اطلاع داد و اضافه کرد: مازندران از ظرفیت روستایی بالایی برخوردار می باشد و از سال ۹۰ تا ۹۶ میزان خانواده های کم درآمد در روستاهای استان ۱۰ درصد کاهش داشته و از ۲۴.۱ درصد به ۱۴.۳ درصد رسیده است. توجه گردد که استان مازندران ظرفیت توسعه بیمه روستایی بسیاری دارد و این مساله را باید به فال نیک گرفت.
امکان انتقال سوابق بیمه‎ای به این صندوق فراهم می شود
شیرکانی با اشاره به اینکه بر مبنای توافق اولیه تا آخر تیرماه امکان نقل و انتقال سوابق بیمه ای فراهم می شود، اضافه کرد: کارهای کارشناسی این انتقال در سازمان تأمین اجتماعی در حال انجام می باشد و موافقت اولیه این مساله هم دریافت شده و با اجرای آن، بخش زیادی از مشکلات بیمه شدگان اجتماعی کشاورزان و روستاییان رفع خواهد شد.
خدمات جانبی صندوق
وی با اشاره به خدمات جانبی این صندوق به بیمه شدگان، اضافه کرد: پارسال به ۱۶ هزار نفر از اعضای صندوق، وام کم بهره بدون احتیاج به ضامن دادیم، همینطور بیشتر از هزار نفر از روستاییانی که زائر اولی بودند به مشهد مقدس اعزام شدند. در استان مازندران تابحال هزار نفر از روستاییان زائر اولی به مشهد مقدس اعزام شدند و این طرح هم ازجمله خدمات صندوق به حساب می آید. وفاداری دولت به صندوق بیمه اجتماعی
مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر درمورد وفاداری دولت نسبت به تعهدات خود در قبال صندوق، اظهار داشت: خوشبختانه دولت تابحال حمایت مناسبی از صندوق داشته و منابع مورد نیاز صندوق را فراهم نموده است، امیدواریم این رویکرد ادامه پیدا کند و از تحمیل طرح های بدون پشتوانه مالی که تعادل صندوق را به خطر می اندازد، پرهیز شود.
شیرکانی درباره بیمه ناجیان غریق هم اظهار داشت: ما برای بیمه کردن این افراد مشکلی نداریم، چونکه بیمه ما اختیاری است.


منبع:

1399/04/15
11:46:28
5.0 / 5
2639
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است