بررسی طرح دو فوریتی مالیات بر خانه های خالی در كمیسیون اقتصادی

بررسی طرح دو فوریتی مالیات بر خانه های خالی در كمیسیون اقتصادی به گزارش كار و درآمد یك عضو كمیسیون اقتصاد مجلس شورای اسلامی از بررسی طرح دو فوریتی مالیات بر خانه های خالی در این كمیسیون اطلاع داد.


محسن علیزاده در گفتگو با ایسنا، با اشاره به جلسه بامداد امروز (دوشنبه) کمیسیون اقتصادی اظهار نمود: در این نشست طرح دو فوریتی مالیات بر خانه های خالی که فوریت آن روز یکشنبه در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده بود، با حضور نمایندگان وزارتخانه های راه و شهرسازی، اقتصاد، نیرو، ارتباطات و شهرداری و ثبت احوال مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
وی افزود: کمیسیون اقتصادی در جلسه فردا ادامه ی این بحث را در پیش خواهد گرفت تا طرح را برای عرضه به صحن آماده نماییم.
علیزاده خاطرنشان کرد: من معتقدم بهتر بود این طرح به صورت یک فوریتی مطرح می شد تا کار کارشناسی بیشتری درباره ی آن انجام می شد. هم اکنون ابهاماتی وجود دارد که باید روی آن کار شود. مردم دغدغه ها و انتظاراتی دارند که باید به آن دقت کنیم.
نماینده مردم سپیدان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: هدف از عرضه ی این طرح کنترل اجاره بها عنوان شده بود اما من خودم نقش بازدارنده این طرح در کنترل قیمت ها را متوجه نشدم. این که خانه ای تا روز گذشته خالی بوده و حالا می خواهد در بازار عرضه گردد، چه تاثیری در قیمت ها خواهد گذاشت؟ بطور قطع نظارت زیادی در این حوزه نیاز است.
علیزاده با بیان این که دریافت مالیات از خانه های خالی باعث افزایش درآمد دولت می شود، افزود: مردم از ما انتظار دارند اجاره بهای سرسام آور را کنترل نماییم و ما بعنوان نماینده وظیفه داریم برای مردم کار نماییم. به نظر می آید این طرح احتیاج به چکش کاری بیشتری دارد و باید تلاش نماییم دقت لازم را در جریان کارشناسی آن انجام دهیم.
منبع:

1399/04/23
20:37:44
5.0 / 5
2740
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است