آغاز بازیابی اطلاعات جعبه سیاه هواپیمای اوكراینی

آغاز بازیابی اطلاعات جعبه سیاه هواپیمای اوكراینی گروه اعزامی سازمان هواپیمایی كشوری، امروز 30 تیرماه 1399 به همراه جعبه های سیاه پرواز PS752 سانحه دیده اوكراینی، وارد لابراتوار دفتر بررسی و تحلیل ایمنی هواپیمایی كشوری فرانسه BEA شدند.


به گزارش کار و درآمد به نقل از ایسنا، جلسه هماهنگی الان در حال برگزاری است و کار بازیابی و دریافت اطلاعات جعبه های سیاه از امروز آغاز خواهد شد.
براساس گزارش سازمان هواپیمای کشوری، جعبه های سیاه هواپیمای مذکور بعد از وقوع سانحه بلافاصله به سازمان هواپیمایی کشوری تحویل داده شده و در محل امنی در همین سازمان تحت تدابیر فنی و امنیتی مناسب طبق مقررات، نگهداری شد. جعبه های سیاه روز جمعه ۲۷ تیرماه سال جاری با رعایت پروتکل های فنی و امنیتی و همراهی پلیس فرودگاه ها در معیت تیم تخصصی از محل این سازمان به فرودگاه امام خمینی منتقل و رهسپار پاریس شد. بعد از ورود به پاریس هم با هماهنگی سفارت ایران در پاریس، پلیس فرانسه مسئولیت محافظت از جعبه ها را تا محل سفارت جمهوری اسلامی ایران در پاریس و بعد از آن به لابراتوار برعهده گرفت.
در ادامه این گزارش آمده است: مطابق قوانین بین المللی و قوانین داخلی سازمان هواپیمایی کشوری، ایران مسئولیت بررسی سانحه مذکور را برعهده دارد. با توجه به این که مقامات قضایی نیز در حال رسیدگی به پرونده هستند، مقام محترم قضایی نیز مطابق استانداردهای ضمیمه ۱۳ پیمان شیکاگو در پروسه بازخوانی حضور دارد و بازخوانی جعبه های سیاه با هدایت مسئول بررسی سانحه و در لابراتوار فرانسه صورت می گیرد.
در اجرای قوانین بین المللی، کشور طراح و سازنده ی هواپیما و همین طور اوکراین بعنوان کشور محل ثبت و بهره بردارهواپیما بوسیله معرفی نماینده رسمی در مراحل بررسی سانحه شرکت می کنند. با توجه به این که بازخوانی در لابراتوار کشور فرانسه انجام می شود، این کشور نیز با معرفی نماینده ای در تحقیقات مرتبط شرکت می کند.
سایر کشورها که به دلایلی نظیر جان باختن اتباع خود ذینفع موضوع رسیدگی به سانحه هستند نیز می توانند نسبت به معرفی کارشناسانی در جریان روند بررسی سانحه قرار گیرند و بوسیله مسئول بررسی سانحه به داده ها و گزارش نهایی بررسی سانحه دسترسی داشته باشند.
براساس قوانین بین المللی، کشورهای کانادا، سوئد، آلمان و انگلستان درخواست خودرا در خصوص حضور نماینده در پروسه بازخوانی ارائه کردند که با موافقت مسئول بررسی سانحه، نمایندگان کانادا، سوئد و انگلستان جهت مشاهده پروسه بازخوانی در فرانسه حضور دارند.
هدف از انجام این تحقیقات، ارتقای سطح ایمنی هوانوردی بوسیله شناسایی و رفع زمینه ها و علل رخداد آن بوده و مستقل از رسیدگی های قضایی در دست انجام است.
منبع:

1399/04/30
23:56:13
5.0 / 5
2426
تگهای خبر: پرواز , سازمان , شركت
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است