خانه در تهران متری حدود 21 میلیون تومان

خانه در تهران متری حدود 21 میلیون تومان كار و درآمد: تیرماه امسال میانگین قیمت هر مترمربع مسكن در شهر تهران به حدود 21 میلیون تومان رسید كه نسبت به ماه قبل 10 درصد و نسبت به ماه مشابه سال قبل 54 درصد رشد نشان میدهد.


به گزارش کار و درآمد به نقل از ایسنا، روند افزایش قیمت مسکن در شهر تهران که از آذر ماه سال قبل شروع شده بود در تیرماه سال جاری نیز ادامه پیدا کرد.
مطابق اعلام وزارت راه و شهرسازی، تیرماه ۱۳۹۹ متوسط قیمت هر متر مربع واحد مسکونی در پایتخت به عدد بی سابقه ۲۰ میلیون و ۹۸۶ هزار تومان رسید که از رشد ۱۰ درصد نسبت به ماه قبل و رشد ۵۴ درصد نسبت به ماه مشابه سال قبل حکایت دارد. این در حالیست که در ماههای اردیبهشت و خرداد نیز نرخ رشد ماهیانه قیمت مسکن در تهران به ترتیب ۹.۴ و ۱۲.۱ درصد بود.
تعداد معاملات در تیرماه ۱۳۹۹ نیز ۱۴ هزار و ۳۳۰ فقره بود که افزایش ۳۰ درصد نسبت به ماه قبل و افزایش ۱۹۲ درصد نسبت به ماه مشابه سال قبل را نشان میدهد.
ارزش ریالی معاملات انجام شده مسکن شهر تهران در تیر ماه ۱۳۹۹ بیش از ۲۵ هزار میلیارد تومان بوده که نسبت به ماه قبل ۳۹ درصد و نسبت به ماه مشابه سال قبل ۳۵۸ درصد افزایش یافته است.
همین طور متوسط قیمت مسکن شهر تهران در چهار ماهه نخست سال ۱۳۹۹ بیش از ۱۸ میلیون و ۱۵۲ هزار تومان بوده که از افزایش ۴۲ درصدی نسبت به چهار ماه نخست سال قبل حکایت دارد.
ارزش مبایعات انجام شده در چهار ماهه نخست امسال ۶۰ هزار و ۸۴۰ میلیارد تومان بوده که رشد ۱۱۱ درصدی نسبت به چهار ماهه نخست سال ۱۳۹۸ را نشان میدهد.
منبع:

1399/05/07
15:24:19
5.0 / 5
2364
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است