از سوی نماینده كارگران تشریح شد؛

ماجرای شركت هفت تپه از كجا آغاز شد؟

ماجرای شركت هفت تپه از كجا آغاز شد؟ كار و درآمد: نماینده كارگران شركت نیشكر هفت تپه مشكلات و مطالبات كارگران این شركت را تشریح نمود و آنرا مربوط به چرخه نادرست خصوصی سازی این شركت دانست.به گزارش کار و درآمد به نقل از مهر، امید آزادیخواه در گفت وگوی تلویزیونی درباب مشکلات و مطالبات کارگران شرکت هفت تپه، اظهار نمود: متأسفانه مسئله هفت تپه به چرخه نادرست خصوصی سازی در کشور بر می گردد.
وی اضافه کرد: این شرکت در سال ۹۴ به بخش خصوصی واگذار شد که از نظر بیشتر کارشناسان، نمایندگان و همه صاحب نظران عرصه تولید و اقتصاد، «خصوصی سازی» در ایران در بیشتر موارد به اهداف خودش نرسیده و با مشکل روبه رو شده است که شرکت نیشکر هفت تپه نیز نمونه ای از این دست است.
آزادیخواه در ادامه اظهار داشت: در سال ۹۴ شرکت هفت تپه حدود ۵۷ هزار تن شکر سفید تولید می کرد و حدود هشت هزار و ۶۰۰ هکتار سطح زیر کشت داشت در صورتیکه امروز میزان تولید شکر به ۱۹ هزار تن شکر زرد رسیده است و سطح زیر کشت آن به ۶ هزار و ۳۰۰ کم شد.
وی با اعلان اینکه «آقایان می گویند که یک شرکت ورشکسته تحویل گرفته ایم»، بیان کرد: سئوالم این است؛ شرکتی را که ۵۷ هزار تن تولید داشت و الان به ۱۹ هزار رسیده است، چه می توان نامید؟
آزادیخواه افزود: متأسفانه این شرکت به بخش خصوصی واگذار شده و الان دغدغه کارگران و… به دو قسمت اصلی تقسیم می شوند. دغدغه اصلی و مهم ترین آن، حفظ بقای شرکت است چونکه مردم ما و شمال خوزستان این شرکت را مثل فرزند خود می دانند که ذره ذره دارد از بین می رود و دومین دغدغه مطالبات یعنی مطالبات صنفی و حقوق های معوقه و… است.
به گزارش کار و درآمد به نقل از مهر، سید نظام الدین موسوی، احمد نادری و علی خضریان سه تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی بمنظور بررسی مطالبات کارگران نیشکر هفت تپه بامداد امروز وارد استان خوزستان شدند و تا ساعتی دیگر در بین کارگران هفت تپه حضور می یابند.
یکی از تجمعات اعتراضی کارگران کشور که نزدیک به ۵۰ روز از آن می گذرد، مربوط به کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در استان خوزستان است.
صاحبان سهام این شرکت که با تخلفات مالی مواجه بودند، از اردیبهشت ماه واریز حقوق کارگران را متوقف کرده اند.
کارگران نیز در اعتراض به این مساله یا دست از کار کشیدند یا مبادرت به تجمع مسالمت آمیز مقابل دفتر نماینده شوش در مجلس و یا شرکت و … کردند.
در واکنش به این مساله، حاتم شاکرمی معاون روابط کار وزارت کار اعلام نمود که کارفرمای شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه متعهد شده حقوق و مزایای اردیبهشت و خرداد ۹۹ را بلافاصله بعد از رفع مسدودی حساب شرکت و حداکثر تا دهم مرداد ماه پرداخت کند.
با این حال، پی گیری های خبرنگار مهر حکایت از آن دارد که نه فقط حقوق معوق کارگران هفت تپه مربوط به ماه های اردیبهشت و خرداد واریز نشده بلکه حقوق تیر هم پرداخت نشده است و بدین سان حقوق معوق کارگران این شرکت به سه ماه رسیده است.
لازم به ذکر است که اعتراضات کارگران هفت تپه فقط مربوط به حقوق معوق نمی گردد بلکه این افراد به وضعیت خصوصی سازی و آینده این شرکت نیز معترض هستند.


منبع:

1399/05/12
23:39:55
5.0 / 5
1932
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , حقوق , شركت
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است