مقام مسئول

یك سوم رانندگان اتوبوس وام كرونایی گرفتند

یك سوم رانندگان اتوبوس وام كرونایی گرفتند به گزارش كار و درآمد مدیركل دفتر مسافری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اظهار داشت: قرار بود اعطای تسهیلات حمایتی به رانندگان اتوبوس های بین شهری در ابتدای مرداد تمام شود كه به سبب ناهماهنگی بانك ها طولانی شد.داریوش باقرجوان در گفت و گو با خبرنگار مهر درباره آخرین وضعیت رانندگانی که وام ۶ میلیون تومانی کرونا دریافت کرده اند، گفت: قرار بود در ابتدای مرداد ماه همه رانندگان مشمول دریافت این تسهیلات، وام کرونایی را از بانکهای عامل ستاندن کنند اما متأسفانه زمان آن به سبب ناهماهنگی برخی بانک ها طولانی تر شده است.
وی اضافه کرد: ۲۸ هزار نفر از رانندگان شامل ۲۷ درصد رانندگان حمل و نقل عمومی مسافری جاده ای، تا کنون توانسته اند این تسهیلات را دریافت نمایند.
مدیرکل دفتر مسافری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای افزود: از ۱۱۳ هزار و ۱۵۱ راننده بخش حمل و نقل عمومی مسافری جاده ای، ۱۲ هزار نفر بیمه عشایری دارند که فهرست بیمه آنها مستقل از وزارت کار است؛ صندوق بیمه عشایری مسئول پرداخت تسهیلات این رانندگان بود که با رایزنی هایی که داشتیم، این ۱۲ هزار نفر هم مقرر است در زمره مشمولان دریافت تسهیلات ۶ میلیون تومانی اقشار و کسب و کارهای لطمه دیده از کرونا قرار گیرند؛ ولی تسهیلات این ۱۲ هزار نفر با تأخیر بیشتری اعطا خواهد شد.
وی اشاره کرد: ۱۰۱ هزار نفر راننده اتوبوس های بین شهری که مقرر است بوسیله سامانه کارا به آنها تسهیلات پرداخت گردد، تا کنون ۲۷ درصد پیشرفت داشته ولی انتظار داریم ظرف یکی دو هفته آینده امیدواریم پرداخت این تسهیلات به اتمام برسد.
به گفته باقرجوان همه رانندگان مشمول این تسهیلات، مدارک خودرا در سامانه کارا بارگذاری کرده اند بانک ها هم می بایست هر چه سریع تر وام این رانندگان را پرداخت کنند؛ از بانک ها درخواست کرده ایم درباب مشکلاتی مانند استعلام چک برگشتی و امثال آنها سخت گیری نکنند؛ چون رانندگان در شرایط اقتصادی کنونی به سختی می توانند چک ها را تسویه کنند؛ دریافت این رقم برای رانندگان اتوبوس و دیگر وسایل نقلیه عمومی مسافری جاده ای، مهم است.
این مقام مسئول در وزارت راه با اعلان اینکه بانک هایی هم که درباب دریافت تضامین سخت گیری می کردند، با همکاری بانک مرکزی، گره گشایی شده و سهل گیرتر شده اند، اظهار داشت: به دستور بانک مرکزی، بانک ها برای اعطای تسهیلات کرونایی به رانندگان اتوبوس، فقط چک یا سفته باید تقاضا کنند؛ نیازی به مطالبه ضامن و گواهی کسر از حقوق نیست.
وی تاکید کرد: بازپرداخت این تسهیلات ۲۴ ماهه است؛ اما از زمان دریافت آن، ۴ ماه تنفس دارد؛ به عبارت دیگر از ماه پنجم به مدت ۲۰ ماه باید اقساط تسهیلات ۶ میلیون تومانی به بانک عامل بازگردانده شود.
باقرجوان اضافه کرد: با مذاکراتی که با بانک ها داشتیم، تقاضای اصل سند اتوبوس بعنوان تضمین بازپرداخت تسهیلات از طرف شعب بانک ها، متوقف شده است؛ چون راننده ممکنست برای مالک اتوبوس دیگران مشغول به فعالیت باشد؛ این وام فقط برای رانندگان است و الزاماً نیازی نیست تا مالک خودرو باشند.


منبع:

1399/06/02
20:13:18
5.0 / 5
1659
تگهای خبر: اقتصاد , بانك , بیمه , تسهیلات
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است