طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در قزوین كلید خورد

طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در قزوین كلید خورد به گزارش كار و درآمد قزوین معاون اشتغال اداره كل تعاون، كار و رفاه اجتماعی استان قزوین اظهار داشت: طرح ملی «توسعه مشاغل خانگی» هم زمان با سراسر كشور در قزوین نیز اجرا می گردد كه متقاضیان تا هفتم مهر فرصت دارند برای ثبت نام به سامانه inhb.ir مراجعه كنند.


وحید انتظاری در گفت و گو با ایسنا، از آغاز طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در استان قزوین آگاهی داد و اظهار نمود: طرح توسعه مشاغل خانگی هم زمان با سراسر کشور در قزوین نیز اجرا می گردد که متقاضیان تا هفتم مهر فرصت دارند برای ثبت نام به سامانه inhb.ir مراجعه نموده و نسبت به تکمیل فرم ها و اطلاعات مربوط اقدام نمایند.
وی بیان کرد: متقاضیان باید حداقل ۱۸ سال داشته و بومی استان قزوین باشند، همین طور عدم اشتغال تمام وقت و نداشتن بیمه کارفرمایی از دیگر شرایط ثبت نام است، البته افرادی که بیمه خویش فرمایی دارند می توانند در این طرح ثبت نام اقدام نمایند.
معاون اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین اظهار داشت: در طرح توسعه مشاغل خانگی ظرفیت ثبت نام در سطح کشور ۵۴ هزار نفر و در استان ۱۵۰۰ نفر پیش بینی شده است. این طرح با همکاری جهاددانشگاهی و معاونت اشتغال وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی در سه فاز شناسایی ظرفیت ها و پتانسیل های اشتغال، توانمندسازی متقاضیان و اتصال به بازار اجرا می گردد.
وی بابیان اینکه مشاغل در رسته های میراث فرهنگی، گردشگری، خدمات، صنایع تبدیلی و تکمیلی است، اضافه کرد: برای فاز نخست مزیت ها و ظرفیت های استان شناسایی شده است که متقاضیان می توانند در ۳۲۰ رشته ثبت نام کنند.
انتظاری تشریح کرد: در بحث مشاغل خانگی دستگاه های اجرایی خاص در سطح استان فعالیت دارند که سازمان جهادکشاورزی، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان، سازمان صمت و سه دستگاه حمایتی بهزیستی، اداره کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان و اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین در این امر دخیل هستند.
معاون اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین عنوان کرد: گاهی متقاضیان تخصص ندارند که باید آموزش ببینند و یا اینکه تخصص دارند ولی نمی توانند محصول خودرا در بازار به فروش برسانند که با ورود و مشارکت پیشران ها این مشکل حل خواهد شد.
وی اشاره کرد: گاهی متقاضیان توانایی خرید مواد اولیه و اتصال به بازار را ندارند که این افراد بوسیله پیشران ها بهتر می توانند در مشاغل خانگی فعالیت کنند. البته افرادی که به صورت انفرادی در مشاغل خانگی فعالیت دارند مواد اولیه را خُرد خریداری می کنند که این امر موجب افزایش قیمت مواد اولیه و محصول آنان می شود که اتصال آنان به پیشران ها سبب از بین رفتن این مشکلات خواهد شد.

انتظاری اشاره کرد: طبق توافق نامه جهاددانشگاهی با وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی آموزش متقاضیان را در اولویت قرار دادیم تا افراد متقاضی از مزایای آن بهره مند شوند و بهتر بتوانند در بازار فعالیت داشته باشند.
معاون اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین در آخر اظهار داشت: امید می رود که بوسیله این طرح با شبکه سازی، مشاغل خانگی پایداری را ایجاد کرد تا به دنبال آن متقاضیان و پیشران ها توانمند شوند.
منبع:

1399/06/19
23:29:43
5.0 / 5
1591
تگهای خبر: آموزش , اشتغال , بیمه , توسعه
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است