معاون وزیر كار در گزارش كار و درآمد مطرح كرد

آخرین وضعیت تاسیس بانك تعاونی سهامی عام

آخرین وضعیت تاسیس بانك تعاونی سهامی عام معاون وزیر كار با تشریح آخرین وضعیت تشكیل بانك تعاونی سهامی عام، اظهار داشت: طبق قوانین بانك مركزی باید حداقل سرمایه اولیه مورد نیاز از جانب تعاونی های متقاضی تأمین گردد تا اجازه تاسیس بانك داده شود.محمدجعفر کبیری در گفت و گو با خبرنگار مهر در مورد تشکیل بانک تعاونی سهامی عام، تصریح کرد: ساز و کار تشکیل بانک تعاونی سهامی عام مربوط به بخش غیردولتی تعاون می شود.
معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اضافه کرد: باید ۷ تعاونی در تشکیل این بانک مشارکت داشته باشند اما نکته مهم مربوط به تهیه حداقل سرمایه است. در واقع طبق قوانین بانک مرکزی باید سرمایه این تعاونی ها به یک حداقلی برسد تا اجازه تأسیس بانک داده شود.
وی افزود: به محض اینکه این امکان در بخش غیردولتی تعاون به وجود آید مذاکرات را با بانک مرکزی شروع می کنیم؛ با عنایت به تجربیاتی که در گذشته وجود داشته است، بانک مرکزی تلاش می کند با سخت گیری بیشتری این مجوزها را ارائه نماید.
کبیری خاطرنشان کرد: فعالیت بانک تعاونی سهامی عام در قالب قوانین بورس و بانک مرکزی خواهد بود و اساسا اگر در بخش غیردولتی تعاون این امکان فراهم گردد مذاکرات در سطح عالی پی گیری می شود تا بتوانیم نخستین بانک تعاونی سهامی عام را در کشور داشته باشیم.
معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه در حال رصد این مورد هستیم، اظهار داشت: این مسئله را به تعاونی ها اعلام نموده ایم و بعضی از تعاونی ها که در عرصه تولید لاستیک و تایر فعالیت می نمایند، چون گردش مالی بالایی دارند، به شدت پیگیر تأسیس این بانک هستند.
وی اضافه کرد: مهم این است که آن کنسرسیوم که از مجموع دارایی ها و سهامداران تشکیل می شود یک کنسرسیوم قوی باشد.
کبیری تصریح کرد: مذاکرات در بخش غیردولتی در حال انجام می باشد و در صورتیکه به نتیجه برسد، ما حداکثر حمایت را از تشکیل بانک خواهیم داشت.

1399/06/28
14:44:40
5.0 / 5
1842
تگهای خبر: بانك , تعاونی , تولید , سرمایه
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است