ساخت ۱۴۵ هزار مسكن ملی در بافت های ناكارآمد

ساخت ۱۴۵ هزار مسكن ملی در بافت های ناكارآمد به گزارش كار و درآمد عضو هیئت مدیره شركت بازآفرینی شهری ایران اظهار داشت: وزارت راه و شهرسازی مسئولیت ساخت 145 هزار واحد طرح اقدام ملی مسكن را بر عهده شركت بازآفرینی قرار داده كه راه اندازی 100 هزار واحد بوسیله تسهیلاتی كه در اختیار بخش خصوصی قرار می گیرد انجام می شود و 45 هزار واحد توسط شركت بازآفرینی راه اندازی خواهد شد.


مجید روستا در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: ساخت ۱۴۵ هزار واحد طرح اقدام ملی مسکن در تعهد شرکت بازآفرینی شهری ایران است. ۱۰۰ هزار واحد بوسیله تسهیلاتی که در اختیار بخش خصوصی قرار می گیرد راه اندازی خواهد شد. تابحال ۴۵۰ میلیارد تومان از این منظر به ما اختصاص یافته که با تجهیز بانک مسکن ظرفیت ۹۰۰ میلیارد تومان به وجود آمده است. این منابع برای ساخت ۲۰ هزار واحد اختصاص می یابد که تابحال ۱۳ هزار و ۸۰۰ واحد تجهیز منابع شده و در حال ساخت است.
وی ادامه داد: نرخ سود تسهیلات ۱۰۰ هزار واحد در دوره مشارکت ۹ درصد و در دوره فروش اقساطی ۱۸ درصد خواهد بود.
عضو هیئت مدیره شرکت بازآفرینی شهری ایران با بیان این که ۴۵ هزار واحد مسکن ملی نیز راسا توسط شرکت بازآفرینی راه اندازی می شود، اظهار داشت: این ۴۵ هزار واحد را در اراضی خودمان می سازیم که در مراحل مختلف برنامه ریزی و ساخت قرار دارد. بطور مثال در گرگانه لرستان ۸۷۰ واحد مسکونی تعریف شده که ۴۴۶ واحد در حال ساخت است. در منطقه منبع آب اهواز هم ۱۶۸۰ واحد در حال اجرا داریم. ۲۱ هزار واحد نیز طی تفاهم نامه ای که با ستاد اجرایی فرمان امام (ره) منعقد شده در مناطق مختلف کشور ایجاد می شود. حدود ۵۰۰۰ واحد هم در تفاهم نامه مشترک با بنیاد مسکن راه اندازی خواهد شد.
بگفته روستا، ساخت ۱۰ هزار واحد در بندرعباس در دستور کار قرار دارد که پیمانکار انتخاب شده و در مرحله عقد قرارداد است. در منطقه سیستان و بلوچستان نیز ۱۰۰۰ واحد توسط بسیج سازندگی ایجاد می شود. منابع ریالی این پروژه طی مصوبه از شورای اقتصاد گرفته شده در هفته های آینده کار آغاز می شود.
منبع:

1399/07/04
20:35:07
5.0 / 5
1578
تگهای خبر: اقتصاد , بانك , تسهیلات , شركت
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است