آزمون های استخدامی بخش خصوصی شروع شد بعلاوه جزئیات

آزمون های استخدامی بخش خصوصی شروع شد بعلاوه جزئیات كار و درآمد: چهارمین دوره آزمون های استخدامی بخش خصوصی در 9 رشته شغلی به دلیل شیوع كرونا به صورت كاملا مجازی و آنلاین برگزار می گردد. اولین آزمون تخصصی این دوره با دسته شغلی «بازاریابی و فروش» امروز 7 مهرماه جاری اجرا شد.


به گزارش کار و درآمد به نقل از ایسنا، در چهارمین دوره آزمون های استخدامی بخش خصوصی برای موفقیت بیشتر و راحتی حال داوطلبانی که در دو دسته شغلی شرکت کرده اند، آزمون اینترنتی دسته های شغلی تفکیک شده اند و هر دسته شغلی در روزی مجزا انجام می شود. نخستین آزمون تخصصی با دسته شغلی «بازاریابی و فروش» در روز دوشنبه ۷ مهرماه شروع می شود.
بر اساس اعلام دبیرخانه برگزاری این آزمون، داوطلبان برای انجام آزمون اینترنتی باید روز برگزاری آزمون، در بازه زمانی ساعت ۹ الی ۱۰ بامداد وارد صفحه کاربری خود شوند و برای شروع آزمون آماده باشند. داوطلبان توجه داشته باشند در صورتیکه در ساعتی غیر از بازه زمانی ذکر شده وارد صفحه کاربری خود شوند، امکان شروع و انجام آزمون اینترنتی وجود ندارد. تاریخ و ساعت این آزمون ها قابل تغییر نیست.
با توجه به اخبار و اطلاعیه های پیشین، سنجش و ارزیابی داوطلبان در چهارمین آزمون استخدام بخش خصوصی برمبنای مشاغل و شایستگی های شغلی است و سوالات آزمون اینترنتی هر داوطلب از شایستگی های شغلی الزامی و سایر شایستگی های شغلی انتخابی توسط داوطلب طراحی شده است.
در این فراخوان آمده است که آزمون دسته شغلی «بازاریابی و فروش» دوشنبه هفتم، «سلامت» پنج شنبه دهم، «فنی و اجرایی» یکشنبه سیزدهم، «فناوری اطلاعات» سه شنبه پانزدهم، «مالی، اداری و حقوقی» یکشنبه بیستم، «کارشناسی و ارائه خدمات» یکشنبه بیست و دوم، «مدیریتی» دوشنبه بیست و هشتم، «مهندسی» چهارشنبه سی ام مهرماه و «هنر، رسانه و آموزش» سه شنبه ششم آبان ماه برگزار می گردد.
مدت زمان انجام آزمون باتوجه به شایستگی های شغلی الزامی و انتخابی برای داوطلبان، متغیر است و این زمان برای هر داوطلب متفاوت خواهد بود.
داوطلبان با در اختیار داشتن یک دستگاه کامپیوتر متصل به اینترنت با سرعت مناسب، می توانند از هر مکانی نسبت به انجام آزمون خود اقدام نمایند. همین طور تاکید می شود که برای جلوگیری از بروز مشکلات احتمالی، داوطلبان از انجام آزمون بوسیله دستگاه های تلفن همراه جدا اجتناب کنند.
بر اساس اطلاعیه شماره 5 و ه شماره 8 که قبل از این انتشار یافته است، منبعی از جانب دبیرخانه آزمون معرفی نمی گردد و فقط سوالات از شایستگی های شغلی الزامی و انتخابی توسط داوطلب طرح می شود. داوطلبان در نظر داشته باشند که برخی شایستگی ها به صورت پیش فرض برای مشاغل انتخاب شده است که آنها شایستگی های الزامی آزمون تخصصی هستند و داوطلبان ملزم به شرکت در آزمون این شایستگی ها هستند.
داوطلبان لازم است که در زمان باقی مانده تا آزمون تخصصی، روی مهارت ها و شایستگی های شغلی الزامی و انتخابی خود تمرکز کرده و دانش خودرا بالا برند. حتما چند روز پیش از شروع آزمون وارد صفحه کاربری خود شده و دسترسی به صفحه کاربری خودرا بررسی نمایند.
همه داوطلبان باید مشخص کنند که برای آزمون دادن از کامپیوتر شخصی استفاده می کنند یا به کافی نت مراجعه می کنند؟ سپس تمامی سخت افزارها و نرم افزارهای موردنیاز را پیش از شروع آزمون بررسی نمایند.
داوطلبان لازم است پیش از آزمون اینترنت خودرا چک کنند و دقت داشته باشند که پیش از شروع آزمون به اینترنتی با سرعت مناسب متصل هستند. برای جلوگیری از بروز مشکلات احتمالی، داوطلبان از انجام آزمون بوسیله دستگاه های تلفن همراه جدا اجتناب کنند.
مدیریت زمان از مهم ترین نکات در آزمون اینترنتی است. حداقل زمان لازم برای پاسخگویی به سوالات هر شایستگی شغلی ۱۵ دقیقه است. این زمان باتوجه به نوع شایستگی، شغل مربوطه و میزان سختی سوالات در هر شایستگی شغلی متغیر است و افزایش می یابد. بدین سبب لازم است داوطلب برای زمان خود برنامه ریزی کند و مدت زمان پاسخگویی به هر سوال را مدیریت کند.
ساعت شروع آزمون اینترنتی تمامی دسته های شغلی از ساعت ۹ الی ۱۰ بامداد است. داوطلبان باید در این ساعت وارد صفحه کاربری خود شوند. در صورتیکه دیرتر از این بازه زمانی وارد شوند، هیچ گونه سوالی در اختیار آنها قرار نمی گیرد. هر شایستگی شغلی الزامی یا انتخابی داوطلب دارای یک دفترچه ۱۵، ۲۰ یا ۲۵ سوالی است.
داوطلبان در طول آزمون به ساعت توجه نمایند و اگر نیاز دارند که از قبل، از اتمام زمان آزمون آگاه شوند، هشدار تلفن همراه خودرا تنظیم کنند تا چند دقیقه پیش از اتمام زمان آزمون به او هشدار دهد که زمانتان رو به پایان است.
داوطلبان پس از آن که آغاز به آزمون کردند، سوالات آزمون در یک فایل pdf در اختیارشان قرار می گیرد. آنها لازم است حتما پاسخ خودرا داخل پاسخ نامه ای که در صفحه آزمون موجود است، وارد کنند تا ثبت گردد.
همچنین برای دسترسی آسان تر سوالات و پاسخ ها می توانند داخل یک کاغذ، فایل ورد و... پاسخ های خودرا وارد کرده و تا پیش از اتمام زمان پاسخ های خودرا سریعا وارد پاسخ نامه سایت کنند و یا همزمان با خواندن سوالات پاسخ خودرا وارد پاسخ نامه سایت کنند. بعد از اتمام زمان، امکان ارسال پاسخ به هیچ وجه وجود نخواهد داشت. موارد فوق بعنوان پیشنهاد بوده و داوطلبان به هر صورت که تمایل دارند می توانند نسبت به پاسخگویی به سوالات اقدام نمایند.
اگر داوطلبی در حین انجام آزمون اینترنتی از صفحه خود بیرون رود، در صورتیکه از زمان پاسخگویی به سوالات دفترچه شایستگی شغلی اش باقی مانده باشد، می تواند باردیگر وارد صفحه آزمون شده و به باقی سوالات آن دفترچه پاسخ دهند. اما اگر زمان پاسخگویی به سوالات به انتها رسیده باشد، امکان ورود به صفحه آزمون، دیگر ممکن نیست.
اگر داوطلبی در حین انجام آزمون با مشکلاتی همچون عدم دانلود سوالات، عدم بارگذاری صفحه آزمون، عدم نمایش صفحه پاسخنامه و مشکلاتی از این قبیل مواجه گردید، سریعا به info@inre.ir ایمیل ارسال نماید.

منبع:

1399/07/08
13:34:19
5.0 / 5
1720
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است