در پردیس انجام میشود

مالیات خانه های خالی در انتظار دلالان مسكن مهر

مالیات خانه های خالی در انتظار دلالان مسكن مهر كار و درآمد: برمبنای اعلام مدیرعامل شركت عمران پردیس، افرادی كه واحدهایشان آماده است اگر نسبت به دریافت دفترچه اقساط مسكن مهر اقدام نكنند تا 15 روز دیگر برای ستاندن مالیات از خانه های خالی به سازمان امور مالیاتی معرفی می گردند.


سیدمهدی هدایت در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: بیش از ۵۰۰۰ واحد مسکن مهر در پردیس از مدتها قبل آماده تحویل شده است اما با وجود اطلاعیه های قبلی تابحال این مالکان برای دریافت دفترچه اقساط مراجعه نکرده اند.
وی ادامه داد: برمبنای تصویب هیات مدیره شرکت عمران پردیس مقرر شده فهرست این مالکان در اختیار سازمان امور مالیاتی برای ستاندن مالیات از خانه های خالی ارائه شود و همین طور در بند دیگر این مصوبه تصمیم بر این شد تا مکاتباتی با بانک مسکن صورت گیرد و وام ۴ درصد این مالکان حذف و به وام عادی با سود بانکی ۱۸ یا ۲۴ درصد افزایش یابد.
مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس اشاره کرد: این مالکان چنانچه تا ۱۵ روز آینده جهت تشکیل پرونده قسط به بانک مسکن مراجعه نکنند مشمول جرایم ذکر شده خواهند بود.
بنابر این گزارش بنظر می رسد مخاطب این هشدار دلالان مسکن مهر پردیس هستند که عمدتاً قصد سکونت ندارند و بنا بر این از دریافت کارت اقساط خودداری می کنند.
اردیبهشت ماه امسال بود که هدایت از مالکیت ۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰ سوداگر در بازار مسکن پردیس آگاهی داد. سپس از شروع خرداد ماه شرکت عمران پردیس تصمیم گرفت ۲۰ درصد مبلغی را که دولت برای واحدهای مسکن مهر پردیس هزینه کرده از متقاضیانی که از شروع خرداد ماه مبادرت به خرید و فروش می کنند دریافت کند. گفته می شود بعضی افراد در پردیس ۱۰۰ تا ۲۰۰ واحد مسکونی در اختیار دارند.
هدایت درباره آخرین وضعیت افزایش ۲۰ میلیون تومانی قیمت مسکن مهر اظهار نمود: این رقم باتوجه به هزینه های ما بسیار ناچیز است از شروع سال ۱۴۰۰ میلیارد تومان در پردیس هزینه کرده ایم و این در حالیست که از محل دریافت ۲۰ میلیون تومان حدود ۲۲ میلیارد تومان به دست آورده ایم. این ۲۰ میلیون تومان هزینه نقل و انتقال نیست بلکه بخش کمی از هزینه هایی که دولت برای واحدهای مسکن مهر انجام داده را از متقاضیانی که الان مبادرت به خرید و فروش می کنند دریافت می نماییم. متقاضیان اولیه و کسانی که پیش از خردادماه واحد را خریداری کردند مشمول این افزایش قیمت نیستند.
تا اختتام امسال ۹۵ درصد مسکن مهر پردیس تحویل می شود
بدین سبب گزارش از حدود ۸۲ هزار واحد مسکن مهر پردیس که ۷۲ هزار واحد آن از سال ۱۳۹۱ شروع شده تابحال ۴۵ هزار واحد افتتاح شده، ۲۱ هزار واحد تا اختتام آبان ماه تحویل خواهد شد، از ۱۶ هزار واحد باقی مانده ۱۰ هزار واحد تا آخر سال جاری و ۶۰۰۰ واحد که دارای معارضه حقوقی بوده و البته مشکلشان حل شده در سال آینده افتتاح می شود. بدین ترتیب تا اختتام امسال ۹۵ درصد واحدهای مسکن مهر پردیس تحویل می شود.
منبع:

1399/07/08
23:38:56
5.0 / 5
1152
تگهای خبر: بانك , حقوق , سازمان , شركت
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است