نماینده ویژه وزیر كار در لرستان مطرح كرد:

تملك 50واحد اقتصادی توسط بانك ها

تملك 50واحد اقتصادی توسط بانك ها به گزارش كار و درآمد معاون وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی با اشاره به تملك ۵۰ واحد اقتصادی در ۴ شهر توسط بانكهای لرستان اظهار داشت: مدیران و فرمانداران یك لحظه هم پیگیری مسائل حوزه خویش را رها نكنند.به گزارش کار و درآمد به نقل از مهر، حاتم شاکرمی شامگاه چهارشنبه در نشست با نماینده ولی فقیه در لرستان با اشاره به اینکه به دنبال پیگیری های نماینده ولی فقیه در لرستان و دستور وزیر کار، چندین نفر از مدیران ارشد وزارت خانه در مسافرت چند روزه ای در استان حضور یافتند، تصریح کرد: لرستان را به سه بخش تقسیم کردیم و متناسب با شرایط و خصوصیت های این سه بخش برنامه ریزی داریم.
وی با اشاره به اینکه یکی از بخش هایی که بیشتر مورد نظر بود که به بحث افزایش اشتغال کمک نماید، بحث واحدهایی بود که توسط بخش های اقتصادی وزارت کار در استان شروع شده است، خاطرنشان کرد: دکتر شریعتمداری دستور دادند با به کار گیری همه ظرفیت های در اختیار در حداقل تا یک سال آینده بتوانیم واحدهای مذکور را به بهره برداری برسانیم.
نماینده ویژه وزیر کار در لرستان خاطرنشان کرد: در همین زمینه خوشبختانه چند واحد تا آخر سال به بهره داری خواهند رسید.
شاکرمی با اشاره به اینکه تعداد زیادی از واحدهای استان تعطیل هستند و حداقل در چند شهرستانی که حضور داشتیم بخصوص خرم آباد ۵۰ واحد تعطیل و در تملک بانک ها قرار گرفته اند و پس از تملک رها شده اند، تصریح کرد: این یک پدیده جدید و ناصوابی است که بانک ها این واحدها را تملک و رها کرده اند.
وی با اشاره به اینکه در شهرستان های دلفان، خرم آباد، چگنی و الشتر حدود ۵۰ واحد تملیکی بودند، خاطرنشان کرد: این واحدها رها شده اند و تأسیسات و ساختمان آنها در حال استهلاک است، اینها سرمایه ملی هستند و می توانند عامل توسعه و تولید باشند.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر اینکه توسعه مشاغل خانگی بخصوص در بعضی شهرها می تواند در کسب درآمد و کاهش بیکاری اثر گذار باشد، اضافه کرد: این مساله جزو محورهای سفر ما بود و پیگیری می شود.
شاکرمی با اشاره به اینکه بعضی از کسانی که در صنایع دستی فعالیت دارند فاقد پوشش بیمه ای هستند، اظهار داشت: این موارد بخصوص در شهرهای دلفان، چگنی، سلسله و رومشکان پیگیری کردیم تا به مدت یک سال پوشش مجانی بیمه ای بگیرند.
وی با اشاره به اینکه در مورد واحدهای اقتصادی گرفتار مشکل، بخشی باید در استان حل شود و بخشی هم در ستاد تسهیل ملی رفع مشکل شوند، خاطرنشان کرد: در بعضی موارد هم احتیاج به تجدید نظر و اصلاح دستورالعمل ها و آیین نامه ها است، چند واحد هم برپایه بررسی های به عمل آمده، زمینه عملیاتی شدن آنها در حال فراهم شدن است، بخصوص در بروجرد و سلسله عملیات این پروژه ها شروع می شود.
نماینده ویژه وزیر کار در لرستان با تاکید بر اینکه ما و مدیران استان باید دنبال این باشیم که قانون و مقررات و منابع را برای اشتغال به کار بگیریم، نه اینکه طرح ها را برای وام بیاوریم، اضافه کرد: بررسی ها نشان داده است که این مساله در بعضی تقاضاها برعکس است؛ یعنی طرح تهیه شده که وام دریافت بشود.
شاکرمی با اشاره به اینکه مسئولیت این مورد ابتدا با مدیران استان سپس با ما در وزارت خانه است، اظهار داشت: امروز در نظام اداری ما پیگیری معجزه می کند، جلسه ای که امروز داریم نتیجه پیگیری و جلسات نماینده ولی فقیه در لرستان بوده است.
وی خاطرنشان کرد: مدیران و فرمانداران شهرستان ها یک روز و یک لحظه پیگیری مسائل شهرستان خویش را رها نکنند.


منبع:

1399/07/27
11:48:50
5.0 / 5
1443
تگهای خبر: اشتغال , اقتصاد , بانك , بیكاری
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است