معاون وزیر كار خبر داد:

برنامه توسعه منطقه ای لرستان تدوین می شود

برنامه توسعه منطقه ای لرستان تدوین می شود به گزارش كار و درآمد معاون توسعه كارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: با مشاركت فرمانداران شهرستان ها، برنامه توسعه منطقه ای ویژه تامین اشتغال و معیشت مردم تدوین و اجرا می شود.به گزارش کار و درآمد به نقل از مهر، عیسی منصوری شامگاه چهارشنبه در نشست با نماینده ولی فقیه در لرستان با اشاره به اینکه یک برنامه کلی تحت عنوان اشتغال فراگیر در کشور در حال اجراست، گفت: مهم ترین مؤلفه این است که در هر استان رشته کارهایی که دارای تأثیر بیشتری بر اقتصاد و اشتغال استان هستند را در اولویت قرار می دهیم و به توسعه آنها توجه می نماییم.
وی با اعلان اینکه برنامه اشتغال روستایی و عشایری را در دستور کار داریم، اشاره کرد: در لرستان با توجه به این که بخش عمده ای از جمعیت روستایی و عشایری است سهم عمده ای در نظر گرفته شده و تا حالا ۲۵۰ میلیارد تومان در این بخش پرداخت شده است.
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: به سبب شرایط خاص لرستان، در گام اول ۱۰۰ میلیارد و سپس ۱۵۰ میلیارد به این رقم اضافه کردیم، ۵۰ میلیارد اختصاصاً پس از اتفاق سیل اختصاص یافت که غالباً تسهیلات کم بهره با سود ۴، ۶ و ۱۰ درصدی است.
منصوری با اشاره به اینکه برنامه توسعه مشاغل خانگی در دست اجرا داریم که قسمتی از آن وام و بخشی هم مربوط به توسعه مشاغل خانگی شامل آموزش، ارتقای مهارت و تکنولوژی و… است، اظهار داشت: در شهرستان ها هم سهم مشاغل روستایی بالا است و در شهرهایی مثل کوهدشت در عرصه تولید پوشاک اتفاقات خوبی افتاد.
وی با اعلان اینکه در بازدید از شهرستان های کوهدشت، رومشکان، پلدختر و… اعلام کردم که روال پرداخت تسهیلات سر جای خود است، اینکه به بخش خصوصی کمک نماییم سر جای خود است، اما اینها هنوز جریان خوبی از اقتصاد را ایجاد نکرده اند و تحولی ایجاد نکرده اند، اشاره کرد: منابع و تسهیلات کم نیامده است، واقعاً کارهای خوبی در این عرصه انجام شده است؛ اما اینها کافی نیست.
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر اینکه کارخانه زدن و وام دادن مشکل را حل نمی کند، اضافه کرد: از قبل در چارچوب طرح «تکاپو» ظرفیت های مناطق مختلف لرستان مطالعه و مشخص شده است؛ بطور مثال در منطقه رومشکان مردم کشاورز به آب کافی دسترسی ندارند، اگر این امکان فراهم گردد یعنی اقتصاد اشتغال رونق گرفته است.
منصوری با اعلان اینکه امکان ایجاد ایستگاه مشترک پمپاژ آب باید در چنین مناطقی فراهم گردد، اشاره کرد: در پلدختر و رومشکان امکان توسعه صنعت حمل و نقل وجود دارد، اما هیچ شرکت حمل و نقل بخش خصوصی در این مناطق نداریم.
وی با اشاره به اینکه مردم را از مسیر قدیمی پلدختر بی نصیب از عبور و مرور کرده ایم، با اجرای آزادراه خرم آباد- پل زال دو هزار خانوار حاشیه محور قدیمی بی نصیب از اشتغال شدند، الگویی پیشنهاد داده ایم تا معیشت این خانواده ها تامین شود، اظهار داشت: الگوهایی خدمت دوستان داده ایم، هرچه طرح بدهید نیاز به وام داشته باشد تامین می نماییم، ظرف دو هفته با محوریت فرماندار این طرح ها باید تدوین شود و این برنامه با حضور دستگاه ها و نهادهای ذی ربط و مشارکت ها به کار گرفته می شود تا برنامه توسعه منطقه اجرائی شود.
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: این قول را می دهم، آنجا که بخش خصوصی نیاز به تامین منابع داشته باشد، ما کوتاهی نخواهیم کرد.
منصوری با اشاره به اینکه نوع ورود ما به طرح ها، تامین اشتغال و معیشت مردم است، نوع طرح ها هم از این جنس باید باشد، اظهار داشت: پس از دو هفته به ازای هر شهرستان یک برنامه یک صفحه ای به اضافه فهرستی از برنامه های اجرائی را ارائه خواهیم داد تا با مشارکت همه اجرائی شود.


منبع:

1399/08/04
19:20:06
5.0 / 5
1201
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است