مسكن ملی می خواهید، آورده را كامل كنید

مسكن ملی می خواهید، آورده را كامل كنید به گزارش كار و درآمد آمار و ارقام مناطق پیشرو در تكمیل پروژه های اقدام ملی مسكن نشان داده است سرعت اجرای طرحها وابستگی بالایی به تأمین آورده متقاضیان دارد.


به گزارش کار و درآمد به نقل از ایسنا، پروژه اقدام ملی مسکن در مناطقی که متقاضیان همکاری مناسبی در تکمیل آورده داشته اند با سرعت مناسبی در حال پیشرفت است که همچون مناطق شاخص می توان به استان کرمان اشاره نمود.
یکم آبان ماه سال جاری ۱۱ هزار و ۵۶۰ واحد اقدام ملی در کل کشور راه اندازی شد که ۹.۶ درصد از این میزان به تعداد ۱۱۱۶ واحد در استان کرمان بود. اواخر سال ۱۳۹۷ طرح اقدام ملی مسکن به تعداد ۳۰۰۰ واحد در استان کرمان کلنگ زنی شد که تا کنون ۱۱۱۶ واحد آن افتتاح شده است. همین مسئله اقبال برای این طرح در استان را بالا برد و به افزایش ظرفیت انجامید.
برای پروژه اقدام ملی در استان کرمان ۴۱ هزار و ۲۳۷ نفر تقاضا داده اند که از این تعداد ۳۰ هزار نفر از راه ثبت نام و ۱۱ هزار و ۴۰۰ نفر در چارچوب تفاهم نامه با دستگاههای دولتی هستند.
البته از کل متقاضیان ۱۵ هزار و ۴۲۳ نفر واجد شرایط پنجگانه شناخته شدند که وزارت راه و شهرسازی برای ۶۵۶۸ واحد زمین تأمین کرده و برای ۸۸۵۵ نفر با کمبود زمین روبرو شده است. مقرر است با الحاق زمینهای دولتی واقع در محدوده شهرها به پروژه اقدام ملی، کمبود زمین جبران شود.
مطابق آماری که حاجی زاده مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمان ارائه کرده تا روز ۱۹ شهریورماه سال جاری ۴۶۰۰ نفر افتتاح حساب کرده اند که ۷۰ درصد متقاضیان متناسب با تأمین زمین و ۲۹ درصد کل متقاضیان را شامل می شود. این در شرایطی است که در کل کشور از کل ۴۷۰ هزار متقاضی واجد شرایط تا روز ۱۷ شهریورماه فقط ۶۵ هزار نفر واریز وجه داشتند که ۱۳ درصد کل متقاضیان را شامل می شود.


یکی از علل اصلی طولانی شدن پروژه مسکن مهر، عدم تأمین بموقع آورده متقاضیان بود که در کنار عواملی همچون ناکارآمدی برخی پیمانکاران، دعوای حقوقی تعاونیهای مسکن و کم کاری دستگاههای خدمات رسانی دولتی در اجرای زیرساختها به تطویل پروژه و متعاقبا نوسانات اقتصادی منجر گردید که هزینه های اجرا در سالهای بعدی را افزایش داد.
در طرح اقدام ملی مسکن با عنایت به این که دولت کوشیده پروژه ها را در زمینهای دارای زیرساختهای اولیه شهری اجرا و آنها را به پیمانکاران واجد شرایط واگذار کند نقاط ضعف مسکن مهر در بخش اجرا تا حدودی برطرف شده اما شوربختانه پاشنه آشیل مسکن مهر درمورد تأمین آورده متقاضیان در مسکن ملی هم دیده می شود.
مسکن ملی در یک نگاه
شهریوماه ۱۳۹۸ طرح اقدام ملی مسکن با حضور رئیس جمهور کلنگ زنی شد. نخستین واحدها از این پروژه ۴۰۰ هزار واحدی به تعداد ۱۱ هزار و ۵۶۰ واحد در روز یکم آبان ماه ۱۳۹۹ به دستور رئیس جمهور راه اندازی شد. این پروژه از راه آورده متقاضیان و ۱۰۰ میلیون تومان وام بانکی با نرخ سود ۱۸ درصد ایجاد می شود. آورده متقاضیان در مرحله اول حدود ۴۰ میلیون تومان است. میانگین قیمت این واحدها در کل کشور طبق آخرین برآورد از هزینه های تابستان ۱۳۹۹ به متری ۲.۷ میلیون تومان می رسد. ثبت نام مرحله اول به پایان رسیده و متقاضیان واجد شرایط برای بارگذاری مدارک خود باید به سامانه tem.mrud.ir رجوع کنند. مهلت بارگذاری مدارک و افتتاح حساب، آخر مهر ماه اعلام شده بود که تمدید شده است. در صورت عدم واریز وجه یا انصراف متقاضیان اولیه، افرادی از فهرست رزرو جایگزین آنها می شوند.
منبع:

1399/08/11
14:24:45
5.0 / 5
1557
تگهای خبر: اقتصاد , بانك , تعاونی , حقوق
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است