معاملات در حاشیه راكد شد

كاهش قیمت خانه در اطراف تهران

كاهش قیمت خانه در اطراف تهران بازار مسكن در شهرهای اطراف تهران در وضعیت ركود قرار گرفته و نرخ ها در شهرهای پردیس، هشتگرد و پاكدشت بین ۵ تا ۱۵ درصد كاهش یافته است.


به گزارش کار و درآمد به نقل از ایسنا، قیمت مسکن در شهرهای اطراف تهران به تبعیت از پایتخت مقداری افت کرد. بررسی های میدانی نشان داده است نرخ های پیشنهادی در شهرهای جدید پردیس و هشتگرد ۱۰ تا ۱۵ درصد کاهش یافته است. در شهر پاکدشت هم معاملات کساد شده و دیگر از نرخ های کاذب خبری نیست. در عین حال در هر سه شهر یاد شده حدود نیمی از فروشندگان و حدود ۹۰ درصد خریداران عقب نشینی کرده و علاقه ای به انجام معامله ندارند. به همین لحاظ خرید و فروش راکد شده است.
از طرفی هیجانات سیاسی در برداشت از آینده تأثیر گذاشته و برخی دلالان برای فروش به تکاپو افتادهاند. البته برخی دلالان از ارائه وضعیت واقعی بازار خودداری میکنند و تلاش دارند چشم انداز آینده را افزایشی نشان دهند. با این وجود افزایش عرضه مسکن نشان داده است نگرانی هایی نسبت به کاهش قیمت در افق پیش رو وجود دارد.
یکی از مشاوران املاک در شهر جدید هشتگرد به ایسنا اظهار داشت: قیمت واحدهایی که تا دو هفته قبل حدود ۴۰۰ میلیون تومان فروخته می شد به ۳۷۰ میلیون تومان رسیده اما خریدار نیست. البته برخی مالکان هم در این شرایط تمایلی برای فروش ندارند اما تعدادی دیگر برای فروش عجله دارند. وضعیت کلی بازار به نفع خریداران است. از طرفی به علت اینکه قیمتها در هشتگرد به اندازه پردیس رشد نداشته، هنوز ظرفیت قیمتی آن تکمیل نشده و نمی توان انتظار افت قیمت بیشتر از این مقدار را داشت.
از شهر جدید پردیس هم خبر می رسد که نرخهای پیشنهادی ۱۰ تا ۱۵ درصد کاهش یافته است. افت قیمت در بعضی واحدهای میلیاردی تا ۱۵۰ میلیون تومان می رسد. چند روز پیش هم مهدی هدایت، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید از کاهش ۱۰ درصدی قیمت مسکن در پردیس اطلاع داد.
در شهر پاکدشت معاملات به حالت تعلیق درآمده است. واسطه های ملکی در پاکدشت می گویند که خریداران انتظار افت قیمت دارند و فروشندگان در انتظار افزایش قیمت هستند. با این وجود دیگر از نرخهای کذایی خبری نیست و قیمتها واقعی شده است. در بعضی فایلها قیمت تا ۵ درصد کاهش نشان داده است. به صورت کلی بازار مسکن پاکدشت در رکود به سر می برد.
منبع:

1399/09/01
22:39:56
5.0 / 5
1277
تگهای خبر: درآمد , شركت , فروش , مسكن
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است