پیگیری مهر نتیجه داد؛

انتقال خط تولید شركت مواد شوینده به خارج از خوزستان منتفی شد

انتقال خط تولید شركت مواد شوینده به خارج از خوزستان منتفی شد كار و درآمد: با مذاكرات صورت گرفته، انتقال خط تولید یك شركت تولید كننده مواد شوینده در اهواز به استانی دیگر منتفی شد و این خط به كار خود ادامه می دهد.به گزارش کار و درآمد به نقل از مهر، در چند روز اخیر کارگران یک کارخانه تولید مواد شوینده و بهداشتی که تنها کارخانه تولید کننده مواد شوینده و بهداشتی در استان خوزستان محسوب می شود، دست به تجمع و اعتراض زده اند چونکه مدعی هستند این کارخانه به مالک جدید فروخته شده و آنها نیز قصد انتقال خط تولید به استانی دیگر را دارند.
این کارگران مدعی شده اند که به آنها اعلام شده است که از کار اخراج شده اند و الان در این شرایط بد اقتصادی این کارگران نگران آینده خود هستند و این در حالیست که بعضی از آنها سابقه بالای ۲۰ سال اشتغال در این شرکت را دارند.
این کارگران با تجمع در مقابل کارخانه از مسئولان استانی درخواست کرده اند که به وضعیت شغلی و شرایط سختی که در آن قرار گرفته اند رسیدگی شود.
به دنبال انعکاس رسانه ای موضوع توسط خبرگزاری مهر، استانداری خوزستان موضوع را دنبال کرد و در نهایت شرکت از انتقال خط تولید خود به استانی دیگر صرف نظر کرد.
در همین زمینه معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان اظهار داشت: با دستور استاندار و پیگیری های انجام شده طی برقراری ارتباط با مدیران این شرکت، مقرر شد نسبت به رفع مشکلات آن همچون اختصاص زمین بمنظور تأسیس فازهای بعدی کارخانه و همین طور موضوعات مرتبط به حوزه مجوزهای قانونی اقدامات لازم صورت گیرد.
وی افزود: در مورد تداوم فعالیت شرکت در مکان فعلی به سبب مشکلات قضائی و حقوقی، مقرر شد بوسیله مقامات ذیربط پیگیری های لازم صورت گیرد و فعالیت شرکت تا تعیین تکلیف زمین و مکان جدید، ادامه پیدا کند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان اشاره کرد: متأسفانه به سبب ناهماهنگی در مراجعه مدیر استانی شرکت به مراجع ذیصلاح، این تصور برای مدیران شرکت به وجود آمده بود که ادامه فعالیت در استان امکان پذیر نیست.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان تاکیدکرد: در مذاکره با مدیران شرکت گلرنگ به آنها اطمینان داده شد که آماده همه گونه همکاری با مجموعه گلرنگ هستیم.
وی افزود: این شرکت در هر نقطه ای از استان که مایل به سرمایه گذاری باشد، استانداری خوزستان زمینه تسهیل این امر را فراهم خواهدنمود تا زیرساخت های لازم جهت تولیدات این مجموعه در استان بیش از پیش فراهم شود.
یکی از کارگران این کارخانه تولید مواد شوینده و بهداشتی چند روز قبل در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه دو خط تولید مواد شوینده و تولید بطری در اهواز از طرف شرکت تعطیل شده اند، بیان کرد: زمزمه های فروش خط تولید و تعطیلی کارخانه حدود دو ماه قبل شروع شد و ما در طول این مدت به صورت متناوب به مرخصی الزامی می رفتیم.
وی اضافه کرد: این دو خط تولید دارای ۷۰ نفر کارگر هستند که از شنبه به صورت رسمی به ما اعلام گردید که دیگر سر کار خود حاضر نشوید چونکه می خواهیم خط تولید کارخانه را به فروش برسانیم.
این کارگر عنوان کرد: خبر داریم که قطعات خطوط تولید در حال انتقال به استانی دیگر است.
وی اشاره کرد: برای ما عجیب است که این کارخانه که در وضعیت شیوع ویروس کرونا و افزایش نیاز مردم به مواد ضدعفونی و شوینده ها، بر تولیدات خود افزوده بود و ما بجای هشت ساعت، ۱۲ کار می کردیم می خواهد در این شرایط مبادرت به فروش خط تولید نماید.


منبع:

1399/09/04
15:40:15
5.0 / 5
1173
تگهای خبر: اشتغال , اقتصاد , تولید , حقوق
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است